V Brands Hatch slavil vítězství Shane Byrne, Smrž jednou čtrnáctý

Sedmý podnik britského šampionátu MCE Insurance British Superbike Championship v Brands Hatch již zná své vítěze a poražené. V závodech superbikové kategorie slavil dvojí vítězství lídr průběžného hodnocení Shane Byrne. Přes ne příliš povedenou přípravu dokázal v závodech bodovat dvěma druhými místy Leon Haslam, druhý muž průběžného hodnocení. Český závodník Jakub Smrž první závod nedokončil, ve druhém bodoval čtrnáctým místem v cíli.

V Brands Hatch slavil vítězství Shane Byrne, Smrž jednou čtrnáctý

Den závodu kategorie superbiků odstartoval na dráze Brands Hatch GP zahřívací trénink, kde byl nejrychlejší Tommy Bridewell (Bennetts Suzuki) před Shane Byrnem (Be Wiser Ducati) a Jamesem Ellisonem (JG Speedfit Kawasaki). Čech Jakub Smrž (Smiths Racing BMW) zajel výborně, protože těsně před závodem byl devátý nejrychlejší. V sobotu měl Smrž s motorkou technický problém, službu mu vypověděl motor a do závodu startoval sedmnáctý.

Velmi dobře odstartoval vítěz sobotního Superpole Luke Mossey (Quattro Plant Teccare Kawasaki), který byl v nájezdu do druhého kola na první pozici a po pěti kolech už vedl náskokem téměř jedné sekundy. Na druhé pozici jel Tommy Bridewell (Bennetts Suzuki) v sedle Suzuki v barvách, které jezdil slavný Barry Sheene. Shane Byrne (Be Wiser Ducati) byl až pátý a start jezdci Ducati tentokrát vůbec nevyšel. Jakub Smrž (Smiths Racing BMW) se po startu propadl na dvacátou příčku a ve třetím kole už v závodu nepokračoval.

V sedmém kole těžce havaroval švédský závodník Fillip Backlund (Quattro Plant Cool Kawasaki), který následně z místa nehody dokázal odejít po svých, ale na trať musel Nissan GT-R Safety Car. Potom co v desátém kole závod znovu pokračoval v plném tempu jel na špici závodního pole Luke Mossey následován Tommy Bridewellem a Leonem Haslamem, Shane Byrne jel čtvrtý a první pětku uzavíral Jason O'Halloran (Honda Racing).

Pět kol před cílem už vedl Shane Byrne, druhý byl Tommy Bridewell a třetí Leon Haslam. V posledním kole to byla bitva o vítězství v závodu, kterou ale Tommy Bridewell ukončil na zemi. Cílem tak projel na prvním místě Shane Byrne, druhý Leon Haslam a třetí Luke Mossey.

MCE Insurance British Superbike Championship – 1. závod (Top10)
Neděle, 7.srpna 2016 - Brands Hatch, Velká Británie

1 - Shane Byrne - Be Wiser Ducati -
2 - Leon Haslam - JG Speedfit Kawasaki - +0.518
3 - Luke Mossey - Quattro Plant Teccare Kawasaki - +2.078
4 - Jason O'Halloran - Honda Racing - +4.079
5 - Lee Jackson - Buildbase BMW - +7.417
6 - Broc Parkes - ePayMe Yamaha - +7.605
7 - Dan Linfoot - Honda Racing - +7.876
8 - Richard Cooper - Buildbase BMW - +9.017
9 - Christian Iddon - Tyco BMW - +9.635
10 - James Ellison - JG Speedfit Kawasaki - +12.654

DNF – Jakub Smrž - Smiths Racing BMW – 3kola

Do druhého závodu startoval z první pozice Luke Mossey (Quattro Plant Teccare Kawasaki), druhý Shane Byrne (Be Wiser Ducati) a třetí Leon Haslam (JG Speedfit Kawasaki). Jakub Smrž (Smiths Racing BMW) byl na startu devatenáctý.

Také ve druhém klání nenašel přemožitele čtyřnásobný vítěz BSB Shane Byrne, který si v domácím prostředí Brands Hatch připsal druhé vítězství víkendu. Díky tomu si upevnil pozici lídra průběžného hodnocení, kde má náskok pětadvacet bodů.

V závodech odvedl velký kus práce Leon Haslam, jemuž se podařilo zvrátit nepříznivé výkony z tréninkové a kvalifikační části, když bodoval dvěma druhými místy v cíli, čímž si zachoval naděje na bitvu o titul. Třetí závod dokončil Jason O'Halloran (Honda Racing), jenž s Haslamem až do konce bojoval o druhé místo, které nakonec prohrál rozdílem šesti tisícin.

Na body dosáhl Jakub Smrž (Smiths Racing BMW), který si po prvním závodu alespoň trošku spravil chuť, když byl v závodu klasifikován na čtrnácté pozici. Český závodník v přípravě dosahoval na umístění v Top10, bohužel nejdřív v kvalifikaci zlobila technika a po prvním nedokončeném závodu získal alespoň dva body z druhého klání.

„Dva body z Brands Hatch jsou rozhodně zklamáním, protože celý víkend jsem patřil do top 10,“ uvedl Jakub Smrž. „Tým udělal obrovský kus práce, když po poznatcích z minulých závodů zásadně změnil předek motorky a zároveň i nastavení zadní kyvky. Celý víkend jsem si jízdu užíval, bohužel v kvalifikaci se zastavil motor a start z šesté řady hodně zkomplikoval nedělní závody.“

„Ve snaze probojovat se dopředu jsem v první jízdě udělal chybu a "zahodil" to na předek. Naštěstí motorka nebyla moc poničená. V druhý rundě jsem se prokousával dopředu, ale pak se mi začalo jet blbě a těžko jsem držel tempo a nevěděl jsem proč. Po závodě jsme zjistili, že mi ulítlo závaží ze zadního kola. To způsobilo vibrace a můj blbej pocit.“

„Fakt mě to štve, protože rychlost na top 10 jsem rozhodně měl a stahoval jsem … . Každopádně si z víkendu odnáším dobrej pocit a byl to opět velkej skok kupředu. Teď nás čeká Cadwell, což bude celkem fuška! V Cadwellu jsem odjel jeden víkend a další rok jsem si odvezl zlomeninu, takže tam nemám moc najeto. Popasuju se s tím a budu bojovat !!!“

Osmý podnik britského šampionátu je na programu koncem měsíce v Cadwell Parku s termínem 27/28/29.srpna 2016.

MCE Insurance British Superbike Championship – 2. závod (Top10)
Neděle, 7.srpna 2016 - Brands Hatch, Velká Británie

1 - Shane Byrne - Be Wiser Ducati -
2 - Leon Haslam - JG Speedfit Kawasaki - +1.490
3 - Jason O'Halloran - Honda Racing - +1.496
4 - Glenn Irwin - Be Wiser Ducati - +3.794
5 - Richard Cooper - Buildbase BMW - +3.859
6 - Lee Jackson - Buildbase BMW - +3.903
7 - Luke Mossey - Quattro Plant Teccare Kawasaki - +4.252
8 - Dan Linfoot - Honda Racing - +5.549
9 - James Ellison - JG Speedfit Kawasaki - +5.963
10 - Christian Iddon - Tyco BMW - +6.149
...
14 – Jakub Smrž - Smiths Racing BMW – +7.898

MCE Insurance British Superbike Championship 2016

1 - Shane Byrne - Be Wiser Ducati - 231 bodů
2 - Leon Haslam - JG Speedfit Kawasaki - 206
3 - Jason O'Halloran - Honda Racing - 175
4 - Michael Laverty - Tyco BMW - 137
5 - Dan Linfoot - Honda Racing - 135
6 - Richard Cooper - Buildbase BMW - 125

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist