V Assenu dvakrát první Brookes, Smrž jednou desátý

Desátý podnik sezony v Assenu zároveň odstartoval Showdown, závěrečnou sérii tří kol britského šampionátu superbiků. V pozici lídra přijel do Holandska jezdec Yamahy Josh Brookes, který nenechal nikoho na pochybách, že to z letošním titulem myslí naprosto vážně. Australan v sobotu vyhrál kvalifikaci a v neděli oba závody. V Assenu jel také český závodník Jakub Smrž, který byl od června zrněný, takže jízda s R1 týmu Milwaukee Yamaha byla skokem do rozjetého vlaku. Smrž první závod dokončil šestnáctý, ve druhém už bodoval desátým místem.

V Assenu dvakrát první Brookes, Smrž jednou desátý

Po startu z pole position si vedení udržel Josh Brookes (Milwaukee Yamaha), následován Jamesem Ellisonem (JG Speedfit Kawasaki), obhájcem titulu Shane Byrnem (PBM Kawasaki) a jezdcem Ducati Johnem Hopkinsem (Lloyds British Moto Rapido Ducati). Nejdřív si pozice vyměnili Byrne s Hopkinsem, pak ve třináctém kole oba předjel Michael Laverty (Tyco BMW). Joshi Brookesovi se podařilo utrhnout, druhý jel James Ellison a o třetí pozici byla pořádná mela mezi Lavertym, Byrnem, Hopkinsem, Christianem Iddonem (Bennetts Suzuki) a Richardem Cooperem (Buildbase BMW).

Závod vyhrál Josh Brookes s novým rekordem na kolo a náskokem téměř sedmi sekund na druhého Jamese Ellisona. Bitvu o třetí místo vyhrál Michael Laverty, který jen tak tak za sebou udržel jezdce Kawasaki Shane Byrneho. Pátý projel cílem John Hopkins, čímž pro tým Ducati získal jejich letos nejlepší výsledek. Jakub Smrž startoval do závodu třináctý a první závod s Milwaukee Yamaha dokončil šestnáctý, když mu bodovaná pozice unikla rozdílem devíti tisícin.

MCE Insurance British Superbike Championship (Top10), Závod (1)
Neděle, 20.září 2015 - Assen, Nizozemsko

1 - Josh Brookes - Milwaukee Yamaha - 29'24.231
2 - James Ellison - JG Speedfit Kawasaki - +6.757
3 - Michael Laverty - Tyco BMW - +8.425
4 - Shane Byrne - PBM Kawasaki - +8.811
5 - John Hopkins - Lloyds British Moto Rapido Ducati - +10.071
6 - Richard Copper - Buildbase BMW - +13.145
7 - Christian Iddon - Bennetts Suzuki - +16.901
8 - Tommy Bridewell - Tyco BMW - +18.118
9 - Peter Hickman - RAF Reserves BMW - +21.541
10 - Danny Buchan - Be Wiser Kawasaki - +22.533
...
16 - Jakub Smrž - Milwaukee Yamaha - +30.059
...

Do druhého závodu startoval z pole position znovu Josh Brookes, který měl po své pravici Jamese Ellisona a Shane Byrneho. Před závodem pršelo, takže klání zkrátili na patnáct kol. Déšť ale ustal a dráha začala osychat, takže většina zvolila start na hladkém obutí. Až na Dana Linfoota, který v úvodu závodu získal výhodu a vedl závodní pole. Jenže pršet nezačalo a to pro obutí jezdce Hondy nevěstilo nic dobrého.

V jednu chvíli měl Josh Brookes pěkně horkou chvilku, když si málem ze své Yamahy vystoupil, ale celou situaci ustál, třebaže ho to stálo nějaké pozice. Svoji šanci ucítil James Ellison, který převzal vedení, ale s Australanem nakonec musel o vítězství bojovat. Ve třináctém kole Josh Brookes na jezdce týmu JG Speedfit Kawasaki zaútočil, převzal vedení a vyhrál i druhý závod.

Ve druhém klání už Jakub Smrž zajel na body. V průběhu závodu se postupně propracoval až na desátou pozici a byl jen pár desetin od šance závod dokončit devátý. Tři a půl sekundy za českým závodníkem projel cílem jedenáctý John Hopkins. „Byl to těžký víkend po tříměsíční pauze. Na jiné motorce a s omezeným časem na dráze kvůli počasí,“ řekl Jakub Smrž. „Já i Milwaukee Yamaha jsme ale udělali maximum a odměnou bylo desáté místo v druhém závodě.“

„Byl to můj první víkend s R1. Jsem spokojen s pokrokem, který jsme během víkendu udělali a práci s týmem Shauna Muira jsem si moc užil. Celý tým mi hodně pomáhal adaptovat se na jiný jízdní styl, který R1 potřebuje a upravit nastavení, aby se mi jelo snadněji a víc mi vyhovovala. Ještě jednou díky všem!“


MCE Insurance British Superbike Championship (Top10), Závod (2)
Neděle, 20.září 2015 - Assen, Nizozemsko

1 - Josh Brookes - Milwaukee Yamaha - 25'48,595
2 - James Ellison - JG Speedfit Kawasaki - +0.615
3 - Luke Mossey - Quattro Plant Kawasaki - +3.636
4 - Richard Cooper - Buildbase BMW - +4.365
5 - Shane Byrne - PBM Kawasaki - +4.548
6 - Christian Iddon - Bennetts Suzuki - +6.052
7 - Jack Kennedy - Team WD-40 Kawasaki - +13.939
8 - Chris Walker - Be Wiser Kawasaki - +18.814
9 - Michael Laverty - Tyco BMW - +20.968
10 - Jakub Smrž - Milwaukee Yamaha - +21.096
...

Australan Josh Brookes (Milwaukee Yamaha) v Assenu vyhrál oba závody a díky tomu si upevnil vedení v průběžném hodnocení, kde má nyní náskok osmadvaceti bodů na druhého v pořadí Shane Byrneho (PBM Kawasaki). Jedenácté kolo sezony je na programu první říjnový víkend a jezdci budou závodit na Grand Prix okruhu Silverstone.

MCE Insurance British Superbike Championship 2015:

1 - Josh Brookes - Milwaukee Yamaha - 603 bodů
2 - Shane Byrne - PBM Kawasaki - 575
3 - James Ellison - JG Speedfit Kawasaki - 562
4 - Michael Laverty - Tyco BMW - 523
5 - Tommy Bridewell - Tyco BMW - 515
6 - Dan Linfoot - Honda Racing - 509

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist