Týmy BSB testovaly na dráze Oulton Parku

Jezdci britského motocyklového seriálu MCE Insurance British Superbike Championship ve čtvrtek absolvovali oficiální test, který jeli na okruhu Oulton Park. Přesně na této dráze pak na přelomu měsíce pojedou třetí podnik sezony. Během dne měla třída Superbike a Superstock 1000 celkem tři testovací části a v kombinaci časů byl nejrychlejší Leon Haslam. Český závodník Jakub Smrž byl celkově dvanáctý, pětatřicátý čas má Matěj Smrž, třináctý jezdec třídy Superstock 1000.

V první části zajel nejrychleji Luke Mossey (JG Speedfit Kawasaki), který maximum na kolo dostal na hodnotu 1'37,685 sekundy. Na druhé pozici byl se ztrátou 0,092 sekundy James Ellison (McAMS Yamaha) a třetí Australan Josh Brookes (Anvil Hire TAG Yamaha). Jakub Smrž (Lloyd & Jones PR Racing BMW) zajel čtyři kola s devátým časem 1'39,106 sekundy.

Ve druhé části už vedl Leon Haslam (JG Speedfit Kawasaki) časem 1'35,159 sekundy. Desetinu ztratil druhý Luke Mossey a tři desetiny Shane Byrne (Be Wiser Ducati). Čtvrtý byl Josh Brookes a první pětici nejrychlejších uzavíral Jakub Smrž, který své maximum posunul na hodnotu 1'36,000 sekundy. Měřené kolo 1'39,526 sekundy nastavil Matěj Smrž (Lloyd & Jones PR Racing BMW), který jede v třídě Superstock 1000 a v celkovém pořadí byl osmadvacátý.

V poslední třetí části zůstal na první pozici Leon Haslam, jehož čas 1'34,134 sekundy byl zároveň nejrychlejším časem celého testu. Téměř půl sekundy ztratil Shane Byrne a o šest desetin pomaleji zajel třetí James Ellison. Jakub Smrž byl šestnáctý s kolem za 1'36,658 sekundy. V kombinaci časů je ale český závodník dvanáctý díky času z druhé části testu. „Dnešní test byl super, hodně rychle jsem se dostal na svůj osobák a mohlo to být ještě lepší. V třetí části jsem bohužel musel předčasně skončil kvůli prasklému chladiči oleje. Dnešek nám dal spoustu užitečných dat a informací a je na čem makat,“ dodal k testu Jakub Smrž.

Matěj Smrž zajel čtyřiatřicátý čas 1'39,312 sekundy a v kombinaci časů skončil na pětatřicáté pozici. Nejrychlejší z jezdců STK1000 byl patnáctý Danny Buchan s kolem za 1'36,581 sekundy. „Já dneska bída,“ řekl Matěj Smrž. „Už včera jsem cítil, že na mě něco leze, pořádně jsem se nevyspal a dneska jsem bojoval spíš sám se sebou. Přepadl mě nějaký moribundus a jsem vůbec rád, že jsem to dneska bez úhony obkroužil !!!“