Tým Samsung Honda s A. Lowesem a Kiyonarim

Trojnásobný šampion britských superbiků z let 2006, 2007 a 2010 Japonec Ryuichi Kiyonari je po roční pauze nazpět v tomto prestižním mistrovství. Pojede příští sezonu za tým Samsung Honda jako týmový kolega Alexe Lowese.

Tým Samsung Honda s A. Lowesem a Kiyonarim

Alex Lowes, bratr třetího jezdce supersportového šampionátu a sám čtvrtý jezdec uplynulé sezony BSB podepsal smlouvu s týmem Samsung Honda, kde nahradí Michaela Lavertyho (bratra hvězdy šampionátu WSBK Eugene Lavertyho), který odešel závodit do MotoGP do týmu CRT Paula Birda Motorsport. "2013 bude mega rok, nemohu se vůbec dočkat", řekl nadšeně 22-letý britský jezdec po podepsání smlouvy.

Druhým jezdcem týmu bude Ryuichi Kiyonari. O něm se spekulovalo hodně vážně jako o jezdci pro CRT-MotoGP v týmu Fausta Gresiniho, kde ale nakonec dostal přednost Australan Bryan Staring. Kiyonari je, stejně jako Byrne, trojnásobným šampionem BSB (2006, 2007 a 2010), vždy na motocyklu Honda a také historickým rekordmanem BSB s celkem 43 vítěznými závody (Byrne jich má na svém kontě o dva méně, tedy 41).


Po sezoně 2011, která se skončila pro Japonce zklamáním, nedostal "Kiyo" na rok 2012 smlouvu a musel vzít za vděk mistrovstvím Asie v supersportech, kde se stal letošním šampionem o pouhých 5 bodů před Katsuaki Fujiwarou. Nyní se tedy po roční přestávce Japonec do šampionátu BSB vrací.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist