Souboj o čtvrtý titul: Byrne nebo Kiyonari

V sezoně 2013 dojde k přímému souboji mezi trojnásobnými šampiony BSB: Na startu totiž budou jak Shane Byrne, tak i Ryuichi Kiyonari.

Souboj o čtvrtý titul: Byrne nebo Kiyonari
Ryuichi Kiyonari se vrací s týmem Samsung Honda do britského superbikového šampionátu. 30-letý Japonec vyhrál titul v letech 2006, 2007 a 2010. Tím je na čele ve statistické tabulce společně s dalšími dvěma jezdci, kterými  jsou Niall Mackenzie a Shane Byrne. Co se týká vítězství v jednotlivých závodech BSB, tak vede Kiyonari se 43 závody, kdy byl odmávnut šachovnicovým praporkem jako první. Byrne pak má na svém kontě 41 trumfů.

Shane Byrne zůstal věrný týmu Rapid Solicitors Kawasaki a chce v příští sezoně 2013 obhájit titul. Skvělým finálovým hattrickem v Brands Hatch 2012 získal po letech 2003 a 2008 svůj třetí titul. Navíc potřebuje Byrne pouhá dvě vítězství, aby vyrovnal Kiyonariho rekord 43 prvních míst v závodech BSB.

"Britský superbikový šampionát mně hodně chyběl. Chyběly mně závody, fanoušci a tým. Proto jsem hodně šťastný, že budu příští rok opět nazpět. Chci vyhrát další závody a také získat čtvrtý titul v BSB", říká Kiyonari.

"Na konci sezony jsem byl v situaci, kdy jsem se měl rozhodnout, zda v týmu Paula Birda pojedu v MotoGP, nebo zůstanu v BSB. Po zralém uvažování jsem se rozhodl obhajovat titul. V BSB mohu zaútočit na některé rekordy, takže to nebylo zas tak těžké", vysvětluje Byrne, který 10. prosince oslavil 36. narozeniny.

A jaká je výchozí pozice tohoto duelu?

Shane «Shakey» Byrne
Věk: 36 let
Počet závodů: 219
Pole-Position: 13
Počet vítězství: 41
Počet titulů: 3
Shane Byrne vyhrál 19% svých závodů v BSB.


Ryuichi «Kiyo» Kiyonari

Věk: 30 let
Počet závodů: 147
Pole-Position: 10
Počet vítězství: 43
Počet titulů: 3
Ryuichi Kiyonari vyhrál 27% svých závodů v BSB.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist