Snetterton: Hill a M. Laverty

Britský superbikový šampionát pokračoval čtvrtým závodem, tentokráte se jelo na okruhu Snetterton. Druhé letošní vítězství si připsal obhájce titulu Tommy Hill na Yamaze - vítěz první jízdy, zatímco tu druhou vyhrál Michael Laverty s Hondou.

Obhájce titulu Tommy Hill vyhrál první jízdu ve Snettertonu, Michael Laverty pak jízdou druhou a Joshua Brookes je vedoucím jezdcem šampionátu po 8 odjetých jízdách.
Do první jízdy nejlépe odstartoval Michael Laverty (Samsung Honda), za kterým následovali nejrychlejší z tréninku Joshua Brookes (Tyco Suzuki), Tommy Hill (Swan Yamaha), Noriyuki Haga (Swan Yamaha) a Alex Lowes (WFR Honda). Jon Kirkham (Samsung Honda) havaroval hned v prvním kole a jelikož se mu Alastair Seeley (Tyco Suzuki) musel vyhýbat, tak se hrdina NW200 propadl až na samý konec startovního pole.

Během počáteční fáze závodu se postarali o mizernou náladu v boxu týmu Rapid Solicitors Kawasaki oba jezdci této stáje, neboť Stuart Easton a Shane Byrne kvůli poruchám svých motocyklů museli závod vzdát. Laverty sice podlehl tlaku Brookesa a Hilla a musel jim přenechat první místo, ovšem dokázal kontrovat a získal vedení opět do svých rukou. V polovině závodu začal Hill zrychlovat a předjel Lavertyho a svůj náskok na špici začal zvyšovat.

Laverty a Brookes spolu bojovali o místo druhé a nemohli ohrozit letošní další vítězství obhájce titulu Hilla. Haga porazil Lowese v boji o čtvrté místo. Tommy Bridewell (Supersonic BMW) dojel šestý před Chrisem Walkerem (Bournemouth Kawasaki) a Ianem Lowrym (Padgetts Honda). Švýcar Patric Muff (Supersonic BMW) pokračoval ve vzestupném trendu posledních týdnů a získal další umístění v Top-10.

18- John Laverty – Splitlath Redmond – Aprilia RSV4 – + 1’12.279
19- Jenny Tinmouth – Hardinge Sorrymate.com Honda – Honda CBR 1000RR – + 1’37.641
20- Abdulaziz Binladin – Moto Rapido Racing – Ducati 1199 Panigale – 1 kolo
Druhý závod na Snettertonu byl jasně v rukou Michaela Lavertyho (Samsung-Honda), který se tak zapsal jako sedmý vítěz v osmi letošních závodech! Pouze obhájce titulu Tommy Hill (Swan Honda) dokázal v roce 2012 vyhrát dvakrát.

Vítěze první jízdy v Snettertonu Hilla opustilo štěstí v pátém kole, kdy musel vzdát pro technickou poruchu. Tím se otevřely dveře dokořán právě pro Lavertyho, který se prosadil v přímém duelu se Shanem Byrnem (Rapid Solicitors Kawasaki).

Joshua Brookes (Tyco Suzuki) sice několik kol útočil na Byrneho, ale s ohledem na celkové pořadí nešel do žádného rizika a spokojil se po odstoupení Hilla se třetím místem před Ianem Lowrym (Padgetts Honda) a Graemem Gowlandem (WFR Honda). Toto třetí místo v cíli druhé jízdy ve Snettetonu mu zajistilo pozici lídra BSB o jeden jediný bod před obhájcem titulu Tommym Hillem.

Alex Lowes (WFR Honda) dokončil závod jako šestý před Chrisem Walkerem (Pr1mo Bournemouth Kawasaki), Stuartem Eastonem (Rapid Solicitors Kawasaki) a Jamesem  Westmorelandem (WFR Honda). Nejrychlejším jezdcem s motocyklem BMW byl Švýcar Patric Muff (Team Supersonic BMW), který desátým místem v cíli opět zajel výborný závod.