S Matějem Smržem před víkendem v Brands Hatch

O nadcházejícím víkendu má britský superbikový šampionát BSB na programu třetí kolo sezony, které na své dráze přivítá Brands Hatch. Do závodního víkendu nastoupí český závodník Matěj Smrž, který první podnik šampionátu nejel kvůli zranění a bohužel podobně tomu bylo naposledy v Oulton Parku, kde mu lékaři rovněž vystavili červenou pro kvalifikaci a závod.

S Matějem Smržem před víkendem v Brands Hatch

Víkend na dráze v Brands Hatch je pro Matěje Smrže další příležitostí změřit síly s nejlepšími jezdci britského šampionátu. Dráha mu není zcela neznámá, třebaže nebude nijak snadná pro nastavení motocyklu. Před cestou do Británie stačil Matěj Smrž odpověděl na pár otázek pro web Motorkáři.cz.

Víkend v Oulton Parku byl tvoji premiérou v britském šampionátu. Pokud se podíváme na první tréninky, jak si byl spokojen s výkonem svým, týmu a motorky?
Matěj Smrž: „Nebylo to vůbec špatné. Když se podíváš na rozdíl od prvního ve volných jízdách a víš, jak těžká a specifická dráha Oulton Park je, tak to nebyl zase tak propastnej rozdíl. Umístění samozřejmě už tak pěkný nebylo, ale s tím se musím letos naučit žít. BSB je úplně něco jiného než IDM, a i když si "pouze" o tři vteřiny za prvním, klidně můžeš být poslední :-) S týmem i motorkou jsem spokojený, tam není žádný problém.“

Druhý den příprav na závody bohužel došlo k pádu, který pro tebe znamenal předčasný konec druhého kola sezony v Oulton Parku. Co přesně se vlastně stalo?
Matěj Smrž: „Třetí volný trénink se jel na vodě a asi tři minuty před koncem jsem se chytil Linfoota na Hondě. Měl jsem rozjetý čas někde kolem patnáctého místa a celkem jsem se ho držel. Prostě jsem to přehnal a na vodě je to hned a ležíš. Byla to moje chyba. Dostal jsem "hajsíka" a zase jsem se udeřil do hlavy. Díky zranění co jsem měl před měsícem, kdy jsem měl subdurální krvácení do mozku, mi bylo zase z bezpečnostních důvodu nepovoleno jet.“

Víkend v Brands Hatch je pro tebe další neznámá v letošním programu BSB. Jak se na takový závod lze připravit, studuješ předem nějaká videa nebo prostě v pátek sedneš na motorku a začíná se od nuly?
Matěj Smrž: „No ..., Oulton jsem hodně studoval na YouTube. Opravdu jsem musel, protože to je extrémně těžká trať. Brands Hatch znám ze Superstocků. Naposledy jsem tam jel sice v roce 2008, ale to asi nebude velký problém. Hlavně nyní se jede "Indy", což je šest zatáček a jedno kolo trvá asi pětačtyřicet sekund :-))“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist