První tréninky v Brands Hatch vyhrál Byrne, Smrž je třináctý

V pátek mají jezdci superbikového šampionátu na programu dva volné tréninky. Ten první jeli dopoledne a nejrychleji v něm zajel Shane Byrne. Český závodník Jakub Smrž odjel celý trénink na jedné sadě pneumatik a přitom stačil zajet patnáctý čas v pořadí. Protože na špici výsledkové listiny zajel v odpoledním druhém tréninku znovu Shane Byrne, je nejrychlejším jezdcem pátečního programu.

Pátek v Brands Hatch je prozatím ve znamení suchých podmínek. Dopoledne byla polojasná obloha a první diváci, kteří na okruh dorazili si mohli v klidu vychutnat tréninkové jízd všech motocyklových šampionátů. Britský závodní víkend není jen třída Superbike, ale také Superstok 1000, Supersport nebo třeba třída Sidecar. Na sobotu hlásili původně déšť, nicméně předpověď se postupně mění k lepšímu. Uvidíme.

V prvním tréninku zajel nejrychleji jezdec Ducati Shane Byrne (Be Wiser Ducati), jehož čas na kolo byl na hodnotě 1'25.106 sekundy. Tři desetiny ztratil Američan John Hopkins (Moto Rapido Ducati) a s půl sekundy ztráty skončil třetí Peter Hickman (Smiths Racing BMW). Jakub Smrž ( Lloyd & Jones/PR Racing BMW) je po prvním tréninku patnáctý.

15 – Jakub Smrž - Lloyd & Jones/PR Racing BMW – +1.875

Také druhý trénink vyhrál Shane Byrne (Be Wiser Ducati), jehož maximum na kolo je na hodnotě 1'24,04 sekundy. Čtyři desetiny ztratil druhý Josh Brookes (Anvil Hire TAG Yamaha), třetí v pořadí byl John Hopkins (Moto Rapido Ducati). V Paddock Hill Bend zle poškodil svoji motorku Jason O'Halloran (Honda Racing), který tam havaroval. Sobota je dnem kvalifikací.

Jezdec BMW Jakub Smrž zajel ve druhém tréninku třináctý čas 1'26,438 sekundy a na maximum dne ztratil 1,534 sekundy. Páteční program pro Motorkari.cz komentoval slovy: „Dnešek byl dobrý v tom, že jsem najezdil hodně kol na jetých gumách a celkově mám na motorce dobrý pocit. Ještě potřebujeme najít zlepšení v chování motorky při nájezdech, což mě hodně omezuje. Vím přesně kde a jak zrychlit, ale motorka mi to zatím nedovoluje. Ale jinak vše ostatní funguje dobře a těším se na zítra. Snad vydrží počasí.“