První den zajel v Oulton Parku nejrychleji Brookes

Úvod prvního závodního víkendu Showdownu mají za sebou jezdci britské motocyklové série MCE Insurance British Superbike Championship. Jezdci superbiků absolvovali celkem dva volné tréninky. Ten první vyhrál Christian Iddon, ve druhém byl nejrychlejší Josh Brookes. Český závodník Jakub Smrž byl dopoledne pátý, odpoledne sedmnáctý. V sobotu je na programu poslední třetí trénink a kvalifikace.

První trénink probíhal na osychající dráze okruhu Oulton Park. V těchto podmínkách si nejlépe vedl jezdec BMW Christian Iddon (Tyco BMW), který nastavil maximum na hodnotu 1'42,734 sekundy. Téměř tři sekundy ztratil Josh Brookes (Anvil Hire TAG Yamaha) a třetí nováček Bradley Ray (Buildbase Suzuki) byl o 3,091 sekundy pomalejší. Časy do pátého místa zajeli Sylvain Guintoli (Bennetts Suzuki) a Jakub Smrž (Lloyd & Jones PR Racing BMW).

MCE Insurance British Superbike Championship – 1.volný trénink (Top10)

...

Druhý trénink už probíhal za slunečných podmínek a na suchém asfaltu Oulton Parku. Nejrychleji zajel Josh Brookes (Anvil Hire TAG Yamaha), který kolo zvládl časem 1'34,557 sekundy. Jake Dixon (RAF Regular & Reserves Kawasaki) byl o dvě desetiny pomalejší, půl sekundy ztratil třetí Christian Iddon (Tyco BMW) a čtvrtý John Hopkins (Moto Rapido Ducati). Naprosto stejný čas 1'35,222 sekundy nastavil Leon Haslam (JG Speedfit Kawasaki) a Jason O'Halloran (Honda Racing). Jakub Smrž (Lloyd & Jones PR Racing BMW) byl tentokrát sedmnáctý s časem 1'36,105 sekundy.

MCE Insurance British Superbike Championship – 2.volný trénink (Top10)