Po úvodních trénincích je nejrychlejší Kiyonari

Sezona britských superbiků startuje na Velikonoce a z toho důvodu první dva tréninky absolvovali jezdci a týmy teprve až v sobotu, neděle je dnem kvalifikačních jízd, pondělí pak dnem závodů zahajovacího podniku v Donington Parku. První den si vedl nejlépe japonský závodník BMW Ryuichi Kiyonari, který sice velmi těsně, ale oba volné tréninky vyhrál. Český závodník Ducati Jakub Smrž v prvním tréninku havaroval a třebaže mu jeho stroj stačili rychle opravit, problém s elektrikou nakonec Smrže definitivně vyřadil z pátečních tréninkových jízd.

Po úvodních trénincích je nejrychlejší Kiyonari
Pravou nohou v sobotu vykročil do nové sezony zkušený Japonec Ryuichi Kiyonari (Buildbase BMW), jehož maximum prvního tréninku 1'30.385 sekundy bylo o třiatřicet tisícin rychlejší než jaké zajel druhý v pořadí Josh Brookes (Milwaukee Yamaha). Australan jasně předvedl, že s Yamahou R1 bude silným soupeřem klidně i trojnásobnému vítězi BSB. Třetím nejrychlejším v pořadí byl nováček Lee Jackson (Buildbase BMW), který je týmovým kolegou Kiyonariho od něhož se pokusí získat tolik zkušeností, kolik jen bude schopen.
Z týmu PBM Kawasaki byl na úvod nejrychlejší šestý Stuart Easton, protože jeho týmový kolega, obhájce titulu a čtyřnásobný vítěz BSB Shane Byrne (PBM Kawasaki) zajel až osmý čas kvůli technickým problémům na jeho Kawasaki. Dvojici týmu Paula Birda rozdělil další nováček v britském šampionátu Luke Mossey (Quattro Plant Kawasaki).

Jediný český zástupce v prestižním britském seriálu Jakub Smrž (Moto Rapido Lloyds British Ducati) měl na úvod velmi náročný den. V prvním tréninku stačil odjet sedm kol než havaroval v Craner Curves a svůj motocykl poškodil natolik, že v tréninku již nedokázal dál pokračovat. Naštěstí on sám z nehody vyvázl bez zranění a z místa pádu odešel po svých. Každopádně za tu krátkou dobu zajel čas 1'32,400 sekundy, který mu nakonec stačil na čtrnáctou pozici výsledkové listiny.

MCE Insurance British Superbike Championship - 1.volný trénink (TOP10)
Sobota, 4.dubna 2015 - Donington Park, Velká Británie
Časový harmonogram - BSB Donington Park 2015.pdf

1 - Ryuichi Kiyonari - Buildbase BMW - 1'30.385
2 - Josh Brookes - Milwaukee Yamaha - +0.033
3 - Lee Jackson - Buildbase BMW - +0.865
4 - Danny Buchan - Be Wiser Kawasaki - +0.906
5 - Howie Mainwaring - Quattro Plant Kawasaki - +0.921
6 - Stuart Easton - PBM Kawasaki - +1.250
7 - Luke Mossey - Quattro Plant Kawasaki - +1.391
8 - Shane Byrne - PBM Kawasaki - +1.468
9 - Dan Linfoot - Honda Racing - +1.481
10 - James Ellison - JG Speedfit Kawasaki - +1.566
..
14 - Jakub Smrž - Moto Rapido Lloyds British Ducati - +2.015

Japonec Ryuichi Kiyonari (Buildbase BMW) pokračoval v nastaveném tempu také ve druhém tréninku, který vyhrál časem 1'30,106 sekundy. Byl nejrychlejší i přesto, že ve druhé části tréninku skončil na zemi, když nezvládl průjezd zatáčkou Coppice. „Jsem rád, že jsem byl nejrychlejší, ale také zklamaný, že jsem v závěru havaroval. Jsem v pořádku a škoda také není velká. Byla to moje chyba, ale měl jsem štěstí a zítra na to znovu pořádně zatlačím,“ uvedl Japonec.

Na druhé místo se posunul Japoncův velký soupeř a obhájce titulu Shane Byrne (PBM Kawasaki), který na sobotní maximum ztratil jen deset tisícin. Britský závodník s týmem zapracoval na technických problémech z dopoledne a výrazně zrychlil. To samé lze říct o třetím v pořadí Jamesi Ellisonovi (JG Speedfit Kawasaki), jenž byl jen o 0,075 sekundy pomalejší.
Tým Jakuba Smrže stačil do odpoledne připravit poškozený motocykl, ale problém na elektroinstalaci nakonec českému jezdci neumožnil druhý volný trénink absolvovat. „Mechanici dali motorku bleskově dohromady, bohužel při vyjetí z boxu nastala elektrická závada. Na její opravení je třeba víc času, takže jsem nemohl v druhém tréninku pokračovat. První závody nezačaly šťastně, ale i tak neztrácíme dobrou náladu a víme, že můžeme dosáhnout dobrých výsledků!“ napsal na svém FB Jakub Smrž.

MCE Insurance British Superbike Championship - 2.volný trénink (TOP10)
Sobota, 4.dubna 2015 - Donington Park, Velká Británie
Časový harmonogram - BSB Donington Park 2015.pdf

1 - Ryuichi Kiyonari - Buildbase BMW - 1'30.106
2 - Shane Byrne - PBM Kawasaki - +0.010
3 - James Ellison - JG Speedfit Kawasaki - +0.075
4 - Billy McConnell - Smiths BMW - +0.169
5 - Christian Iddon - Bennetts Suzuki - + 0.437
6 - Josh Brookes - Milwaukee Yamaha - +0.604
7 - Stuart Easton - PBM Kawasaki - +0.642
8 - Howie Mainwaring - Quattro Plant Kawasaki - +0.694
9 - James Westmoreland - JG Speedfit Kawasaki - +0.704
10 - Broc Parkes - Milwaukee Yamaha - +0.838
.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist