Pátý titul BSB slaví Shane Byrne, zlatý double James Ellison

Neděle byla posledním dnem závěrečného podniku sezony britského šampionátu superbikových motocyklů v Brands Hatch. Jezdci série MCE Insurance British Superbike Championship měli na programu celkem dva závody, které měly rozhodnout o celkovém vítězi. Tím se stal už popáté Shane Byrne, který má neuvěřitelnou stopu v historii šampionátu. Český závodník Jakub Smrž byl ve druhém závodu víkendu jedenáctý, třetí závod nedokončil.

Pátý titul BSB slaví Shane Byrne, zlatý double James Ellison

Po sobotním prvním klání měli jezdci superbiků v neděli další dva závody. Ten první vyhrál James Ellison (JG Speedfit Kawasaki), jemuž se podařil husarský kousek v samotném závěru, když Johna Hopkinse (ePayMe Yamaha) překonal rozdílem 0,093 sekundy. Třetím v cíli byl Peter Hickman (JG Speedfit Kawasaki), jehož ztráta na první dva představovala téměř pět sekund.

Vyhrát nicméně potřeboval Leon Haslam (JG Speedfit Kawasaki), jemuž se to ale nepodařilo, protože skončil pátý. Vzhledem k jeho sobotnímu zaváhání stačilo, aby Shane Byrne (Be Wiser Ducati) cílem projel šestý a mohl slavit vítězství v soutěži. Pět titulů je vskutku ojedinělá záležitost a Byrneho v dohledné době jen tak někdo nepřekoná. Jakub Smrž (Smiths Racing BMW) zajel dobrý závod a jen těsně minul první desítku, když cílem závodu projel jedenáctý.

MCE Insurance British Superbike Championship – Závod 2
Neděle, 16.října 2016 - Brands Hatch, Velká Británie

Poslední závod sezony 2016 odstartovali jezdci BSB pozdě odpoledne. O titulu už bylo rozhodnuto, ale ostatní pozice ještě zůstávaly ve hře. Progres zaznamenal James Ellison (JG Speedfit Kawasaki), který získal double a v celkovém hodnocení se ze čtvrté pozice posunul na konečné třetí místo. Závod byl zastaven červenými vlajkami potom, co jednomu z jezdců explodoval motor a na asfaltu byl rozlitý olej. Následovalo zkrácení klání na deset kol a finální sprint.

O vítězi znovu rozhodovala koncovka, kterou ke své škodě opět prohrál minimálním rozdílem John Hopkins (ePayMe Yamaha), který na Ellisona ztratil 0,083 sekundy. V posledních kolech se bojovalo o poslední místo na stupních vítězů a z tohoto souboje vyšel vítězně Shane Byrne (Be Wiser Ducati), který porazil stejně jako v šampionátu Leona Haslama (JG Speedfit Kawasaki). Smůlu měl Jakub Smrž (Smiths Racing BMW), který poslední závod nedokončil.

MCE Insurance British Superbike Championship – Závod 3
Neděle, 16.října 2016 - Brands Hatch, Velká Británie

MCE Insurance British Superbike Championship 2016

1 – Shane Byrne – Be Wiser Ducati – 669 bodů
2 – Leon Haslam – JG Speedfit Kawasaki – 640
3 – James Ellison – JG Speedfit Kawasaki – 610
4 – Dan Linfoot – Honda Racing – 602
5 – Jason O'Halloran – Honda Racing – 568
6 – Luke Mossey – Quattro Plant Teccare Kawasaki – 550

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist