Nori Haga: A co dál?

S velkými fanfárami vstoupila do letošního šampionátu BSB japonská superbiková legenda Nori Haga.

Nori Haga: A co dál?
Plně zaplacen sponzorem šampionátu MCE, žádný tým totiž neměl prostředky na jeho požadovanou gáži, měl Haga nahradit svými výkony do WSBK odcházejícího Johna Hopkinse a MCE mu dokonce zajistilo místo v mistrovském týmu Swan Yamaha.
Svou premiérovou sezonu v British Superbike Championship ale Noriyuki Haga absolvoval hodně "nenápadně" a s jedním podiovým umístěním ji zakončil na průměrném 8. místě. I poslední závody se zcela nesly v tomto průměru, když ve finále na okruhu v Brands Hatch byl šachovnicovým praporkem odmávnut postupně jako osmý, devátý a desátý.
To znamenalo, že se ani nepodíval do "Showdown", neboť ho také brzdilo zranění klíční kosti. Po skončení sezony, aniž by naznačil něco o svém dalším působení, se poděkoval u týmu Swan Yamaha za uplynulou sezonu a odmlčel se...Zda tedy Hagu uvidíme v BSB i v následujícím roce, v kterém týmu, nebo zda pověsí helmu na pomyslný hřebík, není vůbec jasné!

V každém případě se kariéra tohoto skvělého motocyklového závodníka - 3x vicemistr světa superbiků (2000, 2007 a 2009), účastník 312 závodů tohoto šampionátu ve kterých si vyjel 116 podií a dokázal vyhrát 42 závodů - blíží nenávratně ke svému konci.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist