Na dráze Snettertonu testují týmy BSB

První den dvoudenního oficiálního testu mistrovství britských superbiků absolvovali jezdci a týmy na dráze Snettertonu 300. Test superbikové kategorie měl celkem tři části a nejrychlejším jezdcem úvodního dne zkoušek byl jezdec Yamahy Josh Brookes, jenž časem 1'47,176 sekundy překonal vlastní rekord okruhu. Na tříkilometrovém okruhu testuje také český jezdec Ducati Jakub Smrž a první den si vedl velmi dobře, když mu v tabulce časů patří třetí pozice.

Čtvrtý díl sezony má britský šampionát na programu až příští měsíc, takže volný čas všichni využili k oficiálnímu testování na dráze Snettertonu, kde právě 19.června odstartují prvními tréninky přípravu na závodní víkend. Test je dvoudenní a všichni ho berou velmi vážně, protože v červnu je sice jen jeden podnik, ale červenec jich nabízí hned tři a každý bod navíc bude dobrý.

V prvních dvou částech testu byl nejrychlejší Shane Byrne (PBM Kawasaki) a to i přes pád, který absolvoval pět minut před koncem první části. Čtyřnásobný šampion vyvázl bez zranění a čas 1'48,704 sekundy nedokázal nikdo z jeho soupeřů překonat. Navíc jeho náskok byl dost výrazný, když druhý jezdec v pořadí ztrácel přes jednu sekundu.

Ve druhé části testu byl znovu na špici Shane Byrne. Své maximum jezdec Kawasaki posunul na 1'48,343 sekundy, ale už nebyl tak dominantní, protože jeho náskok na druhého Joshe Brookese (Milwaukee Yamaha) byl tentokrát dvě desetiny.

Třetí část testu už patřila Australanu Joshi Brookesovi, který překonal svůj platný rekord z roku 2014, když neustále soupeřil s úřadujícím šampionem, kdo nastaví rychlejší kolo. Byrne byl první, kdo překonal rekord, ale pak musel test předčasně ukončit, když mu vypověděla službu technika. Australan pak zajel skvělé kolo a s časem 1'47,176 sekundy byl první den absolutně nejrychlejší.

Na dráze Snettertonu testuje také jezdec Ducati Jakub Smrž (Moto Rapido Lloyds British Ducati). Úterní testování začal třetím časem a ztrátou 1,194 sekundy, což do odpoledne snížil na 0,781 sekundy a první den uzavřel za dvojicí Josh Brookes a Shane Byrne.

„Dnešek byl velice dobrý! Měli jsme pár problémů a věcí k vylepšování, ale každým výjezdem na trať byla motorka lepší a já se cítil skvěle. Pořád máme co zlepšovat a změny k vyzkoušení, ale po dnešku jsem rozhodně spokojený,“ uvedl v úterý odpoledne Jakub Smrž.