Mokrou kvalifikaci BSB vyhrál Brookes

Neděle byla na okruhu v Brands Hatch Indy ve znamení závěrečného třetího volného tréninku a kvalifikací na pondělní závody britského mistrovství superbiků (BSB). V posledním deštivém tréninku pokračoval český motocyklový závodník Jakub Smrž ve velmi dobrém tempu a skončil čtvrtý. Bohužel kvalifikace Smržovi nevyšla a proto startuje pětadvacátý.

Mokrou kvalifikaci BSB vyhrál Brookes
Deštivé podmínky panovaly na okruhu v Brands Hatch už od rána. Jakub Smrž i přes tuto nepřízeň počasí dokázal znovu jezdit časy v první desítce a po nehodě Jona Kirkhama (Tsingtao WK Kawasaki) v Clark Curve, byl s časem 54,274 sekundy dokonce nějakou dobu první. Těsně před koncem tréninku se český závodník Ducati pohyboval na třetí příčce, měl rozjeté velmi rychlé kolo, ale začalo pršet a v tu ránu na nějaké zlepšení už nebyl prostor. Těsně před kvalifikací tak Jakub Smrž figuroval na čtvrté pozici výsledkové listiny. Nejrychlejší byl s časem 52,610 sekundy Keith Farmer (PR Racing Kawasaki), druhý Josh Brookes (Milwaukee Yamaha) a třetí Japonec Ryuichi Kiyonari (Buildbase BMW Motorrad).
British Superbike Championship, Brands Hatch - 3.volný trénink (TOP10)
Neděle, 20.dubna 2014 – kompletní výsledky

1 - Keith Farmer - PR Racing Kawasaki - 52.610
2 - Josh Brookes - Milwaukee Yamaha - +0.315
3 - Ryuichi Kiyonari - Buildbase BMW - +0.426
4 - Jakub Smrž - Millsport Ducati - +0.460
5 - Lee Costello - Halsall Biker Gear Kawasaki - +0.494
6 - James Westmoreland - Buildbase BMW - +0.550
7 - Tommy Bridewell - Milwaukee Yamaha - +0.573
8 - Chris Walker - Lloyds British GBmoto Racing Kawasaki - +0.668
9 - Dan Linfoot - Quattro Plant Kawasaki - +0.686
10 - Michael Rutter - Bathams BMW - +0.787

Samotná kvalifikace představovala velkou loterii. O nejlepší časy a pozice na startu nedělních klání jezdci bojovali poté, co posádky sidecarů odmítly za takových podmínek vyjet vůbec na dráhu. První pole position sezony 2014 vyhrál Josh Brookes (Milwaukee Yamaha) časem 55,093 sekundy. Brookes si bitvu o pozice na startovním roštu vychutnal dokonale, protože celkem třikrát havaroval. Přesto pokaždé dokázal dostat motorku zpátky na trať a ve finále získat první místo na startu.

Druhá pozice na startovním roštu patří Ryuichi Kiyonarimu, jenž zvládl nástrahy tratě a zaslouženě mu patří první řada. Japonec zajel kolo okruhu Brands Hatch Indy časem 55,796 sekundy a na vítěze ztratil přes sedm desetin. Třetí v pořadí je John Hopkins (Tyco Suzuki), který se po zraněních vrací zpátky mezi jezdce britských superbiků a tato startovní pozice musela všechny, včetně jezdce samotného, hodně potěšit. Anglo-Američan zajel kolo časem 56,148 sekundy a na pole position ztratil jednu sekundu.
Spadla celá řada závodníků včetně favorita Shane Byrne (Rapid Solicitors Kawasaki), jež se kvalifikoval třináctý. Spadl také Jakub Smrž, a protože už do konce první části kvalifikace na dráhu nevyjel, bude v neděli startovat až pětadvacátý. Důležité samozřejmě je, že si pádem nezpůsobil žádná zranění. Samozřejmě je velká škoda, že po skvělé přípravě a rovněž velmi dobře zvládnuté tréninkové části v Brands Hatch, bude muset český jezdec startovat ze zadních pozic.

„Kvalifikace mě hodně štve,“ komentoval sobotní odpoledne Jakub Smrž. „Všechno fungovalo, jak mělo, ale bohužel jsem byl jedním z mnoha, kteří doplatili na velké množství vody. Smůla je, že po pár minutách přestalo pršet a voda z tratě odtekla. Je to velká škoda, protože jsem ještě ani nezačal tahat, ale bohužel při brzdění mi ještě na rovině v jedné z kaluží zmizelo přední kolo.“

„Tým dělal co mohl, aby dal motorku dohromady, ale chyběly nám asi dvě minuty :-( Nedá se nic dělat. Zítra to holt bude makačka a v první jízdě udělám maximum, abych se probojoval co nejvýš a vyjel si lepší startovní pozici do druhé jízdy,“
dodal závěrem Jakub Smrž.
British Superbike Championship, Brands Hatch - kvalifikace (TOP10)
Neděle, 20.dubna 2014 – kompletní výsledky

1 - Josh Brookes - Milwaukee Yamaha - 55.093
2 - Ryuichi Kiyonari - Buildbase BMW - +0.703
3 - John Hopkins - Tyco Suzuki - +1.055
4 - Chris Walker - Lloyds British GBmoto Racing Kawasaki - +1.160
5 - James Westmoreland - Buildbase BMW - +1.204
6 - Richard Cooper - Anvil Hire TAG Kawasaki - +1.322
7 - Ben Wilson - Gearlink Kawasaki - +1.843
8 - Michael Rutter - Bathams BMW - +1.897
9 - Keith Farmer - PR Racing Kawasaki - +2.841
10 - Patric Muff - Bathams BMW - +2.126
...
25 - Jakub Smrž - Millsport Ducati

Časový harmonogram – pondělí, 21.dubna 2014 - ZDE

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist