Míří Nori Haga do Anglie?

Japonský motocyklový jezdec a světová superbiková legenda Nori Haga bude dle informací "Radia Paddock" závodit v letošní sezóně v britském superbikovém šampionátu.

Míří Nori Haga do Anglie?
Jak píše italský motocyklový web gpone, seriál BSB je svou úrovní - nezaměňovat prosím s atraktivností závodů! - mediálně přeceňován a naopak se stává v poslední době parkovištěm neúspěšných pilotů, kteří už nezískali angažmá v jiném světovém závodním seriálu a v BSB naopak při svém comebacku kralovali, nebo se naopak po získání titulu šampiona BSB v mistrovství světa neprosadili. Těch příkladů je za poslední období řada a stačí jmenovat: 2007 se stal šampionem BSB Ryuichi Kiyonari, 2008 pak Shane Byrne. Ani jeden z nich sice žádnou velkou díru do světového šampionátu neudělal, naopak po návratu se stali Kiyonari a Byrne okamžitě protagonisty BSB. To stejné platí o Tommy Hillovi - šampion BSB 2011, který předtím v MS totálně propadl. Stejně i Američan John Hopkins nebo Australan Joshua Brookes, ti se totiž rovněž museli ze světových šampionátů odporoučet a v BSB rázem závodili o titul.
Nyní tedy míří do BSB 36-letý Japonec Nori Haga - ve 312 závodech WSBK dokázal 43x vyhrát a celkem 116x stál na bedně-, který po loňském 8. místě ve světových superbicích žádné místo v seriálu WSBK na letošní rok nesehnal. Jeho dosavadní tým PATA Racing dal raději přednost mladšímu Italovi Lorenzovi Zanettimu (24 let) a samotný Haga zase odmítl nabídku jednoho z týmů CRT závodit s motocyklem ART.

Haga, žijící už přes 10 let s celou rodinou v Itálii, nechtěl z tohoto důvodu ani odejít do zámoří a jezdit tam seriál AMA.

Promotérovi MotorSportVision (MSV) se ale podařilo sehnat finanční prostředky s výsledkem, že Haga dostane v BSB jednoroční kontrakt na 150.000 Euro, tedy podobné peníze, které tento japonský jezdec chtěl za své závodění ve WSBK.

A Hagův tým? Ten sice doposud nebyl oznámen, ale s největší pravděpodobností nahrála Hagovi náhoda v případě zranění Iana Hutchinsona - znovu zlomená jeho levá noha při “MCN Motorcycle Show”, kdy se tak uvolnilo místo v týmu Swan Yamaha.

Na druhou motorku Yamaha v tomto týmu si ovšem dělá zálusk i Australan Anthony West, který si velmi rychle rozmyslel pověšení své helmy na pověstný hřebík.

Potvrzeno ale není vůbec nic..., tak se nechme překvapit!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist