Josh Brookes míří za titulem, Smrž bral devět bodů

Předposlední podnik mistrovství britských superbiků přivítal okruh Silverstone, který je znám rovněž jezdcům mistrovství světa prototypových motocyklů MotoGP. Na jezdce a týmy britského šampionátu čekaly celkem dva závody a oba znovu vyhrál jezdec Yamahy Josh Brookes. Australan má úžasnou formu a velice jistým krokem míří za titulem superbikového šampiona Velké Británie. Český závodník Jakub Smrž bodoval v obou kláních a za desáté a třinácté místo v cíli si z jihu Anglie odvezl devět bodů. Poslední kolo sezony je na programu za dva týdny na okruhu Brands Hatch, kde jezdci pojedou celkem tři závody.

Josh Brookes míří za titulem, Smrž bral devět bodů

Do prvního klání superbiků startoval z první pozice Josh Brookes (Milwaukee Yamaha), druhý John Hopkins (Lloyds British Moto Rapido Ducati) a třetí Christian Iddon (Bennetts Suzuki). Krátce po startu vedl závodní pole Anglo-Američan Hopkins, ale v úseku Vale se před jezdce Ducati dostal Josh Brookes, který tak převzal iniciativu a diktoval tempo. Obhájce titulu Shane Byrne (PBM Kawasaki) startoval desátý a během úvodního kola si o dvě pozice polepšil.

James Ellison (JG Speedfit Kawasaki) předjel Johna Hopkinse a vydal se na stíhací jízdu Joshe Brookese. To se mu celkem dařilo, protože v době, když havaroval Danny Buchan (PBM Kawasaki) na Australana ztrácel osm desetin. Shane Byrne mezitím postoupil na pátou pozici s cílem se samozřejmě dostat co nejvýš.

V sedmém kole James Ellison na prvního Brookese zaútočil a dostal se do čela závodního pole. Shane Byrne zase překonal Johna Hopkinse a jel třetí. Jezdec Yamahy a lídr seriálu Josh Brookes neměl v úmyslu závod dokončit druhý, takže si připravoval útok, který přišel v jedenáctém kole, když Ellisona překonal a pokračoval na první pozici.

V závěru chtěl James Ellison zpátky do čela, ale nakonec se před něj dostal Shane Byrne a Ellison pak po chybě byl dlouhý na brzdy a přišel o pozice, když se přes něho dostal Peter Hickman (RAF Reserves BMW) a John Hopkins. Třetí závod Showdownu vyhrál Josh Brookes před Shane Byrnem který odjel opravdu skvělý závod a Peterem Hickmanem. Český závodník Jakub Smrž projel cílem desátý.

MCE Insurance British Superbike Championship (Top10), Závod (1)
Neděle, 4.října 2015 - Silverstone, Velká Británie

1 - Josh Brookes - Milwaukee Yamaha - 29'33,139
2 - Shane Byrne - PBM Kawasaki - +0.688
3 - Peter Hickman - RAF Reserves BMW - +1.923
4 - John Hopkins - Lloyds British Moto Rapido Ducati - +2.745
5 - James Ellison - JG Speedfit Kawasaki - +3.254
6 - Michael Laverty - Tyco BMW - +3.480
7 - Dan Linfoot - Honda Racing - +6.377
8 - Christian Iddon - Bennetts Suzuki - +8.999
9 - Tommy Bridewell - Tyco BMW - +11.786
10 - Jakub Smrž - Milwaukee Yamaha - +12.280

Do druhého závodu odstartoval z první řady Shane Byrne (PBM Kawasaki), druhý Dan Linfoot (Honda Racing) a třetí Peter Hickman (RAF Reserves BMW). Josh Brookes (Milwaukee Yamaha) startoval šestý z třetí řady, Jakub Smrž (Milwaukee Yamaha) dvanáctý z řady čtvrté.

Krátce po startu vel závodní pole Shane Byrne, jehož pronásledoval Dan Linfoot, Peter Hickman a James Ellison (JG Speedfit Kawasaki), který hned v prvním kole zaútočil na dvojici před sebou a během chvilky už figuroval za vedoucím Shane Byrnem. Ellison byl zjevně při chuti a chtěl překonat i čtyřnásobného šampiona BSB, jenže ten se jen tak nedal. Nakonec se to Ellisonovi povedlo a ve třetím kole jel na špici závodního pole.

Josh Brookes po startu z šesté pozice v prvním kole nezískal nic, ale v dalších dvou už předjížděl jednoho soupeře za druhým až se dostal na druhou pozici za Jamese Ellisona. Jezdce týmu JG Speedfit Kawasaki předjel a převzal vedení. James Ellison později spadl a třebaže v závodu pokračoval, dojel bez bodu sedmnáctý. Nicméně jeho pád byl šancí pro ostatní.

Druhý závod vyhrál Josh Brookes před Michaelem Lavertym (Tyco BMW) a Danem Linfootem. Čtvrtý projel cílem jezdec Suzuki Christian Iddon a pátý byl tentokrát Shane Byrne, který o víkendu prodloužil smlouvu s týmem PBM Kawasaki.

Jakub Smrž závod dokončil na třinácté pozici a ze Silverstonu si odvezl celkem devět bodů. „V první jízdě se mi nepovedl start, což poznamenalo celej závod,“ řekl český závodník. „Na sobotu jsem si nechal předělat zadní brzdu na palec a tím, že jsem jí nemohl po startu používat, start byl pomalej. Celkově bylo tempo v obou závodech dobré, i když umístění mohlo být o něco výš, ale jsem především rád, že jsme v časech v závodě i v trénincích udělali posun dopředu a přiblížil se špičce.“

„V druhé jízdě to vypadalo hodně nadějně, abych se dotáhl do první desítky, ale v závěru mi odešla přední i zadní guma, což mě stálo dvě místa v posledním kole. Těším se na Brands Hatch, protože z tohohle víkendu mám spoustu dalších poznatků a Yamaha mi čím dál víc sedí. Časy v závodech ukázaly, že mám tempo jet kolem pátého místa a chci to v posledním víkendu dokázat i výsledky!“
dodal Jakub Smrž.

MCE Insurance British Superbike Championship (Top10), Závod (2)
Neděle, 4.října 2015 - Silverstone, Velká Británie

1 - Josh Brookes - Milwaukee Yamaha - 29'35,464
2 - Michael Laverty - Tyco BMW - +3.568
3 - Dan Linfoot - Honda Racing - +3.748
4 - Christian Iddon - Bennetts Suzuki - +5.050
5 - Shane Byrne - PBM Kawasaki - +5.463
6 - Richard Cooper - Buildbase BMW - +8.158
7 - Tommy Bridewell - Tyco BMW - +8.507
8 - Peter Hickman - RAF Reserves BMW - +9.690
9 - Lee Jackson - Buildbase BMW - +9.884
10 - Luke Mossey - Quattro Plant Kawasaki - +13.965

13 – Jakub Smrž - Milwaukee Yamaha - +16.160

MCE Insurance British Superbike Championship 2015:

1 - Josh Brookes - Milwaukee Yamaha - 653 bodů
2 - Shane Byrne - PBM Kawasaki - 606
3 - James Ellison - JG Speedfit Kawasaki - 573
4 - Michael Laverty - Tyco BMW - 553
5 - Dan Linfoot - Honda Racing - 534
6 - Tommy Bridewell - Tyco BMW - 531

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist