BSB – První tréninky vyhrál O'Halloran a Byrne

V Oulton Parku pokračuje BSB třetím podnikem sezony a díky prodlouženému víkendu začínají v Británii s tréninky až v sobotu. První volný trénink vyhrál jezdec Hondy Jason O'Halloran, ve druhém tréninku byl nejrychlejší úřadující šampion Shane Byrne. Český závodník Jakub Smrž měl ve druhém tréninku těžký pád, který se naštěstí obešel bez vážnějších zranění. V neděli je na programu poslední trénink a kvalifikace, pondělí je dnem závodů.

V prvním volném tréninku zajel nejrychleji Jason O'Halloran (Honda Racing), jenž maximum na kolo nastavil na hodnotu 1'35,030 sekundy a o osm tisícin překonal jezdce Ducati Shane Byrneho (Be Wiser Ducati). S třetím časem 1'35,155 sekundy trénink uzavřel Richard Cooper (Buildbase Suzuki).

Trojnásobný šampion BSB Ryuichi Kiyonari (Honda Racing) odskočil z japonského superbikového šampionátu, aby o nadcházejícím víkendu nahradil zraněného jezdce Hondy Dana Linfoota. V prvním tréninku zajel 1'37,832 sekundy a obsadil čtyřiadvacátou příčku, ve druhém tréninku byl s časem 1'37,135 sekundy třiadvacátý.

Bennetts British Superbike Championship – 1.volný trénink (Top10)

...

Ve druhém tréninku už nikoho nepustil ke slovu Shane Byrne (Be Wiser Ducati) a s časem 1'34,868 sekundy je také nejrychlejším jezdcem prvních dvou volných tréninků. Jen desetinu ztratil druhý Australan Josh Brookes (McAMS Yamaha), třetí Leon Haslam (JG Speedfit Kawasaki) byl o 0,226 sekundy pomalejší. Časy do pátého místa zajeli Jake Dixon (RAF Regular & Reserves Kawasaki) a Taylor Mackenzie (Moto Rapido Ducati).

Český závodník Jakub Smrž (Lloyd & Jones Bowker Motorrad) odjel v prvním tréninku devatenáct kol a na konto si připsal osmnáctý čas 1'36,416 sekundy. Ve druhém tréninku zvládl jen osm kol a to z toho důvodu, že měl těžký pád. „Dnes opět můj oblíbený neutrál v nájezdu, tentokrát zatáčka na čtyřku. Já pod balíky a motorka na plotě. Naštěstí žádný vážný zranění a motorka se staví nová," uvedl Jakub Smrž.

V neděli je na programu třetí volný trénink a kvalifikační bitva, která je rozdělena na tři částí Q1-Q2-Q3. Pondělí je pak dnem závodů a superbiky mají klasicky dva, které se v Oulton Parku jedou na celkem osmnáct kol.

Bennetts British Superbike Championship – 2.volný trénink (Top10)