Britské superbiky testovaly v Almerii

Některé z týmů britského mistrovství superbiků (BSB) testovaly na španělském okruhu v Almerii. Nejrychlejším jezdcem neoficiálního testu byl Shane Byrne z týmu Rapid Solicitors Kawasaki, druhým nejrychlejším byl Stuart Easton a třetí v pořadí se umístil Dan Linfoot.

Tento týden strávili jezdci a týmy BSB v Almerii tři dny, kde měli možnost zapracovat na nastavení svých strojů, vyzkoušet nové díly a zlepšení, která si do Španělska přivezli z Británie. První den na okruhu silně foukalo, což týmům znepříjemňovalo práci. Silný poryv větru byl také důvodem nehody úřadující mistra Británie v třídě Supersport Stuarta Eastona (Rapid Solicitors Kawasaki), jenž ten den musel testování předčasně ukončit. Nejrychleji zajel první den testu jeho týmový kolega Shane Byrne (Rapid Solicitors Kawasaki) s časem 1´37,544 sekundy.

8 - Rhalf Lo Turco - SBK City Kawasaki - +8.010

Ve středu bylo počasí mnohem lepší, protože testující jezdce už tolik netrápil silný vítr. Nejrychlejší kolo opět nastavil trojnásobný vítěz šampionátu britských superbiků Shane Byrne (Rapid Solicitors Kawasaki), když svůj předchozí čas zlepšil na hodnotu 1´36,1 sekundy. „Musím přiznat, že ještě po odchodu z hotelu jsem měl velké obavy, protože to vypadalo, že hurikán Almeria je tu pořád s námi, ale nakonec se počasí umoudřilo a my měli k dispozici velmi dobrý den,“ uvedl Shane Byrne.

8 - Rhalf Lo Turco - SBK City Kawasaki - +6.740

Poslední den privátních zkoušek byl znovu nejrychlejší Shane Byrne (Rapid Solicitors Kawasaki), jemuž se ve čtvrtek dopoledne podařilo zajet kolo za 1´35,747 sekundy, což byl nejen nejlepší čas třetího dne testů, ale vůbec nejrychlejší kolo kombinace tří dnů zkoušek v Almerii. Druhý v pořadí Dan Linfoot (Quattro Plant Kawasaki) ztrácel devět desetin a třetí v pořadí James Ellison (Lloyds British GBmoto Kawasaki) už přes jednu sekundu.