Aktuální startovní rošt britských superbiků

Postupně se nám plní i startovní rošt šampionátu BSB na příští sezonu. Jak vypadá aktuální situace viděna dnešním dnem. V následujících řádcích si můžete přečíst týmy a jezdce, kteří už uzavřeli smlouvy a předložili veřejnosti a médiím svůj sportovní program na rok 2013.

Aktuální startovní rošt britských superbiků
Mistrovský tým Rapid Solicitors Kawasaki majitele Paula Birda vytvoří 25-letý Severní Ir Keith Farmer a o 10 roků starší obhájce titulu Shane Byrne. 35-letému jezdci, který je se ziskem 3 titulů na úrovni Ryuichi Kiyonariho a Nialla Mackenzieho, zatímco 4 tituly nevyhrál doposud v historii BSB žádný jiný jezdec, navíc chybí pouze 2 vítězství k tomu, aby vyroval rekord Ryuichi Kiyonariho, tedy 43 vítězných závodů. Jeho kolegou v týmu Rapid Solicitors Kawasaki bude dvojnásobný šampion britských superstocků Keith Farmer.
Jediným otazníkem je, zda Byrne pojede s číslem "1", nebo se svou tradiční "67".

Za tým Buildbase BMW pojedou úplně noví jezdci a sice Jon Kirkham a James Westmoreland. James Westmoreland vyhrál v uplynulé sezoně v tomto mistrovství "Riders' Cup", tedy soutěž pilotů, kteří se neprobojovali do závěrečného Showdown. Westmoreland závodil v sezoně 2012 za tým WFR Honda, který své závodění v BSB ukončil, jeho nový týmový kolega Kirkham startoval v uplynulé sezoně za stáj Samsung Honda.

Jeden z nejlepších týmů v seriálu Tyco Suzuki pojede v sestavě 29-letý Australan Josh Brookes a 19-letý PJ Jacobsen z New Yorku. Pilotovat budou pochopitelně motocykl Suzuki GSX-R1000. PJ Jacobsen - za tento tým jezdil už vloni supersporty a superstocky - tak nahradí svého předchůdce Alastaira Seeleyho.

Sestavu týmu Shaun Muir Racing, ex-Swan Yamaha, vytvoří na rok 2013 z MotoGP se vrátivší Brit James Ellison a Australan Joshua Waters, který příští sezonu v BSB bere jako odrazový můstek pro seriál WSBK. Tento tým letos startoval pod názvem Swan Yamaha a závodil s piloty Tommy Hillem a Nori Hagou, zatímco ex-šampion Hill se vybral na příští rok Time out, tak o další kariéře Noriho Hagy se zatím jedná. Novým sponzorem je "Milwaukee Tool Corporation".

Velmi kvalitní výsledky po jeho návratu do britského superbikového šampionátu zajistily Karl "Bomber" Harrisovi prodloužení smlouvy na rok 2013 s týmem PR Kawasaki Racing.

Tým Bournemouth Kawasaki pojede v příštím roce v následující sestavě: 40-letý jezdecký matador Chris Walker a 19-letý nadějný pilot Danny Buchan, který bude v týmu nováčkem - přišel z MSS Bathams Kawasaki.

Tým Splitlath Aprilia Redmond, na čele s Johnem Dimbylowem (šéf Splitlath Motorsport) a s atletickou legendou Derekem Redmondem (zlatá medaile na mistrovství světa ve štafetě na 4 × 400 m) pošle do šampionátu dva tovární motocykly Aprilia RSV4, které budou sedlat Čech Jakub Smrž a Australan Mark Aitchison, tedy oba dva se zkušenostmi nejen ze seriálu BSB, ale především z WSBK.

Do seriálu se vrací rovněž Peter Hickman, jenž pojede motocykl Honda v týmu GBmoto. Hickman na sebe upozornil v uplynulé sezoně 9. místem v závodě MS na Doningtonu jako náhradník v týmu Crescent Suzuki a vzápětí tím, že pro tento start neměl povolení od stávajícího týmu MSS Kawasaki a pro porušení smlouvy byl "vyhozen na dlažbu". Sezonu pak dojel za Buildbase BMW.

Na startu bychom měli vidět i dvoučlennou sestavu s oficiálními továrními motocykly MV Agusta, jezdci a tým zatím nebyli uveřejněni.

I v příští sezoně by se šampionátu, jehož předběžný kalendář si můžete přečíst v dalších řádcích, mělo zúčastnit 32 superbikerů, to znamená že na roštu je ještě 14 volných míst.

Předběžný kalendář MCE Insurance British Superbike Championship 2013

05. - 07. dubna / Brands Hatch (Indy)
12. - 14. dubna / Thruxton
04. - 06. května / Oulton Park
14. - 16. června / Knockhill
05. - 07. července / Snetterton
19. - 21. července / Brands Hatch (GP)
09. - 11. srpna / Oulton Park - 3 závody
24. - 26. srpna / Cadwell Park
06. - 08. září / Donington Park (GP)
20. - 22. září / Assen
04. - 06. října / Silverstone (GP)
18. - 20. října / Brands Hatch (GP) - 3 závody

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 7x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist