Trofej IRTA pro Masec

Vyznamenání pro Grand Prix České republiky 2008. Ačkoliv se počet diváků na loňské Grand Prix na Masecu musel uměle "sešroubovat", přesto to nic nezabránilo, aby...

Trofej IRTA pro Masec
Podnik Cardion AB Grand Prix České republiky byl vyhlášen absolutně nejlepším podnikem Mistrovství světa silničních motocyklů v sezóně 2007. Triumf brněnského okruhu oficiálně potvrdila společnost IRTA (Mezinárodní asociace jezdců a týmů).

Brněnský podnik Mistrovství světa silničních motocyklů přilákal v roce 2007 rekordní počet diváků. Během závodního víkendu navštívilo Masarykův okruh téměř 250 000 spokojených fanoušků. Pořadatelské kvality Automotodromu Brno nyní ocenili i samotní jezdci a týmy seriálu MotoGP. Brněnský okruh získal od společnosti IRTA ocenění za nejlépe organizačně zvládnutou Grand Prix v sezóně 2007.

O vítězi IRTA Trofeje rozhodují jezdci a týmy účastnící se Mistrovství světa silničních motocyklů. Na bodové škále hodnotí organizaci a zázemí jednotlivých Grand Prix sezóny, především bezpečnost jezdců, technickou připravenost trati, zdravotnické služby či vybavenost Paddocku.

Z osmnácti světových okruhů, kde se v roce 2007 seriál Mistrovství světa silničních motocyklů odehrával, znamenaly pro Brno největší konkurenci především španělské okruhy Jerez a Valencie, velké šance na získání trofeje měl i německý Sachsenring. V konečném pořadí zvítězil nakonec brněnský Automotodrom před druhou Valencií a třetím Jerezem.

Prestižní IRTA Trofej získal brněnský Automotodrom již v letech 1999 a 2004. Ocenění za úspěšnou organizaci podniku Cardion ab Grand Prix České republiky 2007 převezmou zástupci okruhu letos v srpnu při další brněnské Grand Prix.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist