Oprava závodní dráhy začala

Ze závodní dráhy Masarykova okruhu je v těchto dnech odstraňován starý asfaltový povrch. Do poloviny května proběhne ještě pokládka recyklovaného podkladu a dvou nových asfaltových vrstev. Opravu závodní dráhy si vyžádaly přísné bezpečnostní předpisy Mezinárodní motocyklové federace.

Oprava závodní dráhy začala

Celkové náklady na opravu povrchu dráhy se vyšplhají až ke 150 milionům korun. Po opravě bude trať odpovídat všem bezpečnostním požadavkům, které na nás Mezinárodní motocyklová federace klade. Pokud bychom opravu dráhy neprovedli, brněnský podnik Mistrovství světa silničních motocyklů by byl ohrožen,“ uvedla výkonná ředitelka společnosti Automotodrom Brno, Ivana Ulmanová.

 Na trati je několik míst, která již nevyhovují požadavkům zejména třídy MotoGP. Jedná se především o první, čtvrtou, desátou, jedenáctou a dvanáctou zatáčku, kde je zvlnění povrchu tak velké, že při vysokých rychlostech nejsou tyto úseky pro jezdce zcela bezpečné,“ dodal sportovní ředitel okruhu, Miroslav Bartoš.

 

 Vedení společnosti Automotodrom Brno podepsalo smlouvu s firmou F.Kirchhoff Silnice s.r.o., jež je součástí koncernu, který má zkušenosti s výstavbou či opravami letištních vzletových ploch, dálnic i závodních a testovacích okruhů. Opravu závodní dráhy podobnou té, která čeká brněnský okruh, prováděla firma Kirchhoff na německém Hockenheim Ringu.

Práce na opravě závodního povrchu Masarykova okruhu začaly v úterý 12.února 2008. V současné době probíhá odstraňování staré asfaltové vrstvy, během příštího týdne začne pokládka recyklátu. Pokládka dvou finálních asfaltových vrstev je plánována na přelom měsíců dubna a května.

 

 
"Povrch bude vznikat podle speciální receptury, která byla konzultována se zástupci brněnského Automotodromu, projektantem i speciální poradenskou organizací, která je v této oblasti činná,“ upřesnil jednatel stavební společnosti Kirchhoff Silnice, Richard Ulrych. Po položení finální vrstvy proběhne ještě vysokotlaké mytí vodou, které zbaví nový povrch kluzkosti. Z bezpečnostních důvodů budou první dva týdny po otevření jezdit na opravené trati Masarykova okruhu pouze automobily.

 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist