Vincent Haskovec zažil další pobyt v nemocnici

Další operaci a měsíční pobyt v nemocnici zažil Vincent Haskovec, který je po svém pádu na okruhu Infineon Raceway ochrnutý na spodní část těla.

Vincent Haskovec zažil další pobyt v nemocnici
Po měsíční hospitalizaci v Long Beach Memorial Hospital byl minulý týden do domácího ošetřování propuštěn motocyklový závodník Vincent Haskovec, který byl v letošním roce jedním ze dvou českých závodníků startujících v americkém profesionálním šampionátu AMA U. S. Superbike. Vincent 14. května tohoto roku těžce havaroval během závodu třídy Formula Xtreme na okruhu Infineon Raceway. Následky této havárie jsou velmi těžké, jezdec je od havárie ochrnutý na spodní část těla.
Vincent Haskovec poté, co prodělal několik operací, byl propuštěn do domácího léčení spojené s usilovnou rehabilitací. 7. října byl však v nemocnici Long Beach Memorial Hospital přijat s infekčním onemocněním svého zranění. 11. října byl operován, během této operace mu byla odstraněná část tkáně, která byla v místě zranění napadená infekcí, ale také dva titanové pruty, jenž infekci pravděpodobně vyvolaly. Tato tkáň byla nahrazená částí nové tkáně, stejně jako poškozená kost, jenž byla odstraněná a nahrazená části kostních implantátů z nemocniční kostní banky. Nyní náš dlouho jediný zástupce v americkém závodění je tedy již doma v Lake Elsinore, kde je samozřejmě léčen i antibiotiky. Čeká ho pravděpodobně pět měsíců bez sebemenšího pohybu, až poté se bude moci vrátit alespoň do pojízdného křesla.
"Jsem samozřejmě šťastný, že jsem již z nemocnice doma, ale postrádám svůj tým, lidi pohybující se okolo závodu, stále hodně toužím závodit," říká Vincent Haskovec. "Opravdu se těším na každý email, který mi přijde a uvědomuji si, že je to pro mne velká podpora. Jakmile budu moci, vrátím se na okruhy. V nemocnici mi museli odstranit infikovanou tkáň. Nemůžu se nyní vůbec pohybovat, bude to trvat minimálně pět měsíců, než mi odstraní sponu, která mi drží novou tkáň. Teprve poté mohu začít opět s rehabilitací. Poté bych se chtěl dostat někam na okruh a opět se vidět s přáteli."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist