Vincent Haskovec těžce zraněný

Jediný Čech v závodech AMA U. S. Superbike je po včerejší havárii těžce zraněný, se zlomenými žebry a klíční kostí, s proraženou plící leží v nemocnici v Santa Rose.

Vincent Haskovec těžce zraněný
Český motocyklový závodník Vincent Haskovec, jediný zástupce naší země v americkém šampionátu AMA U. S. Superbike, havaroval včera na okruhu Infineon Raceway během osmého kola závodu Formula Xtreme. V zatáčce, která se jezdí ve velké rychlosti, nezvládl svůj stroj Suzuki GSX-R600 a upadl, přeletěl travnatou i štěrkovou zónu a zastavil se až o svodidla, která byla chráněná pouze jednou řadou pneumatik. Náš jezdec byl ihned v bezvědomí letecky transportován do nemocnice v Santa Rosa.
V nemocnici byl zjištěn rozsah zranění, z čehož vyplynulo, že Vincent má žebrem probodnutou plíci, dále zlomená žebra a klíční kost, blíže nespecifické je také zranění zad. Jezdec je stabilizován, ale stále ve vážném stavu. Během nejbližších dvou dnů plánují lékaři podstoupit chirurgické zákroky, kterým nyní brání velké otekliny.
O dalším stavu bude nemocnice průběžně informovat. Nemocnice také důrazně žádá, aby fanoušci Vincenta Haskovce netelefonovali. Pokud však chcete Vincenta podpořit, můžete zaslat dopis či telegram přímo do nemocnice. Adresa nemocnice (specifikovaná přímo na pacienta) je:
Santa Rosa Memorial Hospital ICU
Patient: Vincent Haskovec
1165 Montgomery Dr.
Santa Rosa, CA 95401
USA

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist