Sedmý podnik AMA Pro v Lexingtonu

V Lexingtonu uspořádali sedmý podnik amerického motocyklového šampionátu AMA Pro - Buckeye SuperBike Weekend presented by Dunlop Tire. Roli favorita v něm potvrdil vedoucí jezdec Superbikové kategorie Josh Hayes, který tam vyhrál oba závody a upevnil si tím vedoucí pozici v průběžném hodnocení.

Přírodní závodní okruh Mid-Ohio Sports Car byl místem amerických automobilových závodů od roku 1962. Letos už potřicáté tam jezdci závodili na 3860 metrů dlouhém okruhu, který v jednom kole nabízí celkem patnáct zatáček. Pro diváky je závodní areál v kopcích Ohia velmi oblíbený. Po celý víkend kolem dráhy táboří a užívají si nejen napínavých situací na dráze, ale také malebného prostředí amerického venkova.

Osmý podnik AMA Pro je na programu koncem července na dráze okruhu v Laguně Seca, jako součást společného víkendu s jezdci a týmy motocyklového mistrovství světa MotoGP.

AMA Pro National Guard SuperBike

V pozici vedoucího muže kategorie Superbiků přijel do Ohia rodák z Mississippi Josh Hayes (Monster Energy Graves Yamaha). Velmi dobrou formu potvrdil už v kvalifikačním tréninku, který vyhrál rozdílem čtyř desetin před Rogerem Haydenem (National Guard Jordan Suzuki). Třetí byl Josh Herrin (Monster Energy Graves Yamaha) a první řadu na startu prvního závodu uzavřel Larry Pegram (Foremost Insurance/Pegram Racing) na BMW S1000RR.

Po startu prvního závodu se Hayes tradičně snažil svým soupeřům ujet, což se mu také dařilo, ale traťoví komisaři vyvěsili červené vlajky, protože při startu došlo k poruše startovacího zařízení a závod museli restartovat. Po opakovaném startu už neměl situaci v úvodu závodu plně pod kontrolou, protože Blake Young (Yoshimura Racing) dokázal z osmé pozice na startovním roštu v první zatáčce atakovat vedoucí pozici. Společně soupeřili až do třetího kola, protože to byl moment, kdy se Hayesovi podařilo převzít vedení, ale Younga zároveň předjel Josh Herrin a souboj o vedení začal znovu, tentokrát mezi týmovými kolegy. Těsné souboje pokračovaly až do desátého kola, protože tehdy Herrin havaroval a tím Hayesovi umožnil v klidu závod vyhrát. Druhý projel cílem Blake Young a třetí skončil po velmi dobrém výkonu Roger Hayden.

7 - Ben Bostrom - Jordan Suzuki - Suzuki GSX-R1000 - 18.634
8 - Taylor Knapp - Riders Discount Vesrah Suzuki Team - Suzuki GSX-R1000 - 23.444
9 - Danny Eslick - Team Hero - EBR 1190RS - 23.840
10 - Chris Ulrich - M4 Broaster Chicken Suzuki - Suzuki GSX-R1000 - 27.534
11 - Chris Clark - Yoshimura Racing - Suzuki GSX-R1000 - 27.822
12 - Jordan Burgess - Kneedraggers.com/ Motul/Fly R. - Suzuki GSX-R1000 - 1:17.041
13 - Johnny Rock Page - Kneedraggers.com/ Motul/Fly R. - Suzuki GSX-R1000 - 1:25.517
14 - Josh Herrin - Monster Energy Graves Yamaha - Yamaha R1 - 17 kol
15 - David Anthony - Kneedraggers.com/ Motul/Fly Racing - Suzuki GSX-R1000 - 15 kol
16 - Stefan Nebel - KTM/HMC Racing - KTM RC8R - DNS
17 - Robertino Pietri - Team Venezuela - Suzuki GSX-R1000 - DNS

Po startu druhého závodu Josh Hayes v úvodních kolech tvrdě bojoval s Rogerem Haydenem a týmovým kolegou Joshem Herrinem, který jel v úvodních kolech ve vedení. Souboje probíhaly až do sedmého kola, protože to byl Herrin na konci cílové rovinky dlouhý na brzdách, čehož Hayes využil a převzal vedení závodního pole SuperBiků. Herrin nástup týmového kolegy nedokázal zachytit a naopak musel odolávat atakům ze strany Blake Younga. Bitva o třetí místo ale neměla dlouhého trvání, protože v devátém kole Young přišel o předek Suzuki GSX-R1000 a ztratil možnost si bodově polepšit. Roger Hayden až do posledního kola s Hayesem bojoval o vítězství, ale to si lídr šampionátu uhlídal a Haydena porazil rozdílem dvou desetin. Třetí projel cílem se ztrátou třinácti sekund Josh Herrin. Josh Hayes tak letos vyhrál už desátý závod!