Daytona 200 - sobota (3)

Ve 20:00 hodin našeho času byl odstartován slavný závod Daytona200.
Aktualizováno ve 22:12

Po startu jezdila jedenáct kol na čele čtveřice Miguel DuHamel, Jake Zemke, Kurtis Roberts (všichi Honda CBR 600RR) a náš Vincent Haskovec. Sekundový rozdíl mezi prvním a čtvrtým jezdcem bohužel pro nás skončil právě jedenáctým kolem, kdy musel Vincent Haskovec pro prozatím blíže nespecifikovanou mechanickou poruchu zastavit v boxech a ukončit své letošní snažení.
Po 34 kolech (ze 68.) je na čele Kanaďan Miguel DuHamel s tovární Hondou. Jeho dva kolegové ho následují. Druhý je s odstupem deseti sekund Kurtis Roberts, třetí je po prvních zastávkách v boxech na výměnu pneumatik a doplnění paliva Jake Zemke, který má dalších deset sekund ztrátu. Na čtvrtém místě jezdí s padesátisekundovou ztrátou mladík Danny Eslick (Suzuki GSX-R600). Pětici nejlepších uzavírá Chris Peris (Yamaha YZF R6), jenž má již ztrátu 1:24 minuty. Plný počet kol má již pouze šest jezdců.
Aktualizováno ve 21:36
Po 48. kolech je pořadí stále stejné: vede DuHamel o 44 sekund před Zemkem, třetí je Roberts, který má na DuHamela ztrátu dalších 6 sekund. Zemke ovšem ještě nebyl podruhé v boxech. Čtvrtý Eslick má ztrátu 1:30 minuty. Pátý Peris ztrácí již jedno kolo.
Aktualizováno ve 21:48
Po 58. kolech s plným počtem kol již pouze vedoucí trio továrních jezdců Hondy.
Aktualizováno ve 21:56
61 kolo - Jason Perez jezdil naprosto nikým neatakován na šestém místě, jedno kolo ztráty za pátým Perisem a jedno kolo náskoku před sedmým Howardem. Přesto dokázal sedm kol před cílem havarovat! Svůj stroj znovu osedlal a pokračoval dále na šestém místě.
Aktualizováno ve 22:03
65 kolo - 3 kola do cíle: DuHamel vede. Zajel dotankovat. Druhý je nyní Roberts (+42 sekund), třetí o dalších osm sekund Zemke.
CÍL - letošním vítězem Daytony200 (a úvodního závodu Formule Xtreme 2005) se stal Miguel DuHamel, druhý skončil Kurtis Roberts (+42,586) a třetí Jake Zemke (+48,450). Čtvrtý dojel s kolem ztráty Danny Eslick, pátý se ztrátou 1"16 minuty na Eslicka dojel Chris Peris a šestý s dalším kolem ztráty Jason Perez. Sedmý dojel Michael Barnes a osmý Ty Howard. Devátý Tony Knapp měl již tři kola ztrátu. Desítku nejlepších uzavřel Simmon Turner.
Do závodu startovalo 71 jezdců, dokončilo ho pouze 51 jezdců.