Daytona 200 - sobota (3)

Ve 20:00 hodin našeho času byl odstartován slavný závod Daytona200.
Aktualizováno ve 22:12

Daytona 200 - sobota (3)
Po startu jezdila jedenáct kol na čele čtveřice Miguel DuHamel, Jake Zemke, Kurtis Roberts (všichi Honda CBR 600RR) a náš Vincent Haskovec. Sekundový rozdíl mezi prvním a čtvrtým jezdcem bohužel pro nás skončil právě jedenáctým kolem, kdy musel Vincent Haskovec pro prozatím blíže nespecifikovanou mechanickou poruchu zastavit v boxech a ukončit své letošní snažení.
Po 34 kolech (ze 68.) je na čele Kanaďan Miguel DuHamel s tovární Hondou. Jeho dva kolegové ho následují. Druhý je s odstupem deseti sekund Kurtis Roberts, třetí je po prvních zastávkách v boxech na výměnu pneumatik a doplnění paliva Jake Zemke, který má dalších deset sekund ztrátu. Na čtvrtém místě jezdí s padesátisekundovou ztrátou mladík Danny Eslick (Suzuki GSX-R600). Pětici nejlepších uzavírá Chris Peris (Yamaha YZF R6), jenž má již ztrátu 1:24 minuty. Plný počet kol má již pouze šest jezdců.
Aktualizováno ve 21:36
Po 48. kolech je pořadí stále stejné: vede DuHamel o 44 sekund před Zemkem, třetí je Roberts, který má na DuHamela ztrátu dalších 6 sekund. Zemke ovšem ještě nebyl podruhé v boxech. Čtvrtý Eslick má ztrátu 1:30 minuty. Pátý Peris ztrácí již jedno kolo.
Aktualizováno ve 21:48
Po 58. kolech s plným počtem kol již pouze vedoucí trio továrních jezdců Hondy.
Aktualizováno ve 21:56
61 kolo - Jason Perez jezdil naprosto nikým neatakován na šestém místě, jedno kolo ztráty za pátým Perisem a jedno kolo náskoku před sedmým Howardem. Přesto dokázal sedm kol před cílem havarovat! Svůj stroj znovu osedlal a pokračoval dále na šestém místě.
Aktualizováno ve 22:03
65 kolo - 3 kola do cíle: DuHamel vede. Zajel dotankovat. Druhý je nyní Roberts (+42 sekund), třetí o dalších osm sekund Zemke.
Aktualizováno ve 22:12
CÍL - letošním vítězem Daytony200 (a úvodního závodu Formule Xtreme 2005) se stal Miguel DuHamel, druhý skončil Kurtis Roberts (+42,586) a třetí Jake Zemke (+48,450). Čtvrtý dojel s kolem ztráty Danny Eslick, pátý se ztrátou 1"16 minuty na Eslicka dojel Chris Peris a šestý s dalším kolem ztráty Jason Perez. Sedmý dojel Michael Barnes a osmý Ty Howard. Devátý Tony Knapp měl již tři kola ztrátu. Desítku nejlepších uzavřel Simmon Turner.
Do závodu startovalo 71 jezdců, dokončilo ho pouze 51 jezdců.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist