AMA US Superbike - Daytona (2)

Na pláži v Daytoně se v sobotu rozdávaly vavříny v 66. ročníku slavného motocyklového závodu.

Obhájce superbikového titulu, mladík Ben Spies na továrním motocyklu Suzuki GSX-R1000, vykročil nejlépe do letošní sezóny, když se radoval z vítězství v úvodním závodě superbikového šampionátu. Texaský rodák a velký obdivovatel Colina Edwardse, poslal na druhé místo veterána Miguela DuHamela. Třetím na cílovém pódiu byl další jezdec Hondy, Jake Zemke. Bláznivý závod, ve kterém šli k zemi i takové hvězdy jako jsou Mat Mladin, Eric Bostrom, či Aaron Yates (Mladin i Yates přesto dojeli do cíle), přivedl do cíle na čtvrtém místě Japonce Akiru Yamagawu, jenž odsunul na pátou pozici domácího Geoffa Maye.
10 66 Mathew Mladin Suzuki GSX-R1000 15 46.580
66. ročník slavného závodu Daytona 200 se letos stal kořistí domácího Steve Rappa, který s motocyklem Kawasaki ZX-6RR týmu Attack Performance odsunul na druhé místo svého týmového kolegu Bena Attarda. Jako třetí projel cílem Michael Barnes, jenž s motocyklem týmu M4 Emgo Suzuki odsunul na čtvrté místo bývalého jezdce Grand Prix Chaze Daviese. Za pátým Jasonem DiSalvem skončil na šestém místě Joshua Kurt Hayes, což byl nejlépe postavený jezdec s favorizujícím motocyklem Honda CBR 600RR. Pro Hondu byl tento závod pohromou, když obě její hvězdy, tedy Kanaďan Miguel DuHamel i Američan Jake Zemke, pohasly těsně před koncem úvodní třetiny závodu dlouhém 200 mil. Za zmínku stojí i skvělé umístění Slovince Bostjana Pintara, jehož jistě znáte nejen ze seriálu Alpe Adia, ale i z evropského šampionátu Superstocků 600, kde je velkým soupeřem našeho Ondry Ježka. Bostjan si podruhé v kariéře vyzkoušel tento náročný závod v USA a tentokrát může být se svým výsledkem nadmíru spokojen. Cílem závodu, ve kterém startovalo 61 jezdců, projel na desátém místě.