Z českých luhů a hájů

Krátká zpráva z jednání Výkonného výboru SZM.

Z českých luhů a hájů
V polovině března se konalo letošní druhé jednání Výkonného výboru SZM, které přineslo několik závěrů. S těmi nejzajímavějšími z pohledu silničních závodů "velkých" motocyklů bych Vás chtěl nyní seznámit.
Předně byl potvrzen nový termín pro závody veteránů ve Dvoře Králové nad Labem. Na Královodvorském okruhu se pojede ve dnech 2. – 3. července 2005. Plánovanou změnu v kalendáři zaznamenala třída Supermono, která nepojede při zahajovacím podniku na maďarském Hungaroringu. Tuto vzniklou ztrátu doplní třída Supermono do počtu šesti podniků závodem při Mistrovství Evropy v Mostě. Pokud by z kalendáře dodatečně ještě vypadl nějaký závod této třídy pořádaný na maďarských okruzích Hungaroring či Pannonia-Ring, bude dodatečně doplněn ještě jeden závod třídy Supermono do srpnového podniku MEZ MČR v Brně, kde by se tak jely dva závody nejen ve třídě 250 ccm, ale i právě ve třídě Supermono.
Z posledního jednání zástupců členských zemí Alpe Adria vyplynulo, že byla dodatečně opět vypsaná třída 250 ccm, která je však v letošním roce pro pořadatele nepovinná a záleží tak na každém pořadateli, zde závod čtvrtlitrů vypíše čí nikoliv. Od roku 2006 s definitivní platností třída 250 ccm pro šampionát Alpe Aria zanikne. Stejný osud čeká tuto třídu od roku 2007 i v našem republikovém mistrovství.
VV SZM také zveřejnil počet žádostí o přidělení divoké karty pro závody Mistrovství světa Superbike a Supersport, které se pojedou v červenci na okruhu v Brně. Ke dni tohoto jednání VV SZM (15. 3. 2005) bylo zaregistrováno celkem pět žádostí o přidělení divoké karty. Tři pro třídu Superbike a dvě pro třídu Supersport. Žádost o divokou kartu do závodu World Superbike prozatím oficiálně podali: Marek Svoboda, Pavel Veselý a Miloš Čihák, o možnost vyzkoušet si závod World Supersport naopak žádají Jiří Fejta a Pavel Ouda (pro kterého by to měl být možná i jediný start v roce 2005). O přidělení jednotlivých divokých karet se bude rozhodovat až šest týdnů před závodem, do té doby mohou ještě i další jezdci žádat o tyto karty.
Závěrem se ještě sluší vzpomenout, že bylo navrhnuto předložit lékařské komisy požadavek na zkrácení spodní hranice jezdců pro start v silničních závodech. Doposud platí limit minimálního věku 13 let, návrh je posunout tuto hranici o jeden rok. Mladí jezdci by tak mohli nastupovat do silničního šampionátu MEZ MČR od 12. let.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist