Výsledek úvodního závodu ovlivnilo zranění

David Látr, jezdec týmu MotorPower, nastupoval do závodů AA Superstock 600 a Supersport po noční operaci zraněné pravé paže.

Výsledek úvodního závodu ovlivnilo zranění
Nový český tým MotorPower a jeho jezdec David Látr, nastoupil na maďarském okruhu Hungaroring k zahajovacímu závodu letošního šampionátu Alpe Adria. Po dvou kvalifikačních trénincích kategorií Superstock 600 a Supersport, patřilo východočeskému závodníkovi shodně 5. místo, což dávalo reálnou šanci bojovat o celkové stupně vítězů.
„Od dnešní kvalifikace jsem čekal víc. Chtěl jsem v obou třídách startovat z první řady. Nakonec je z toho dvakrát páté místo, což je pro mne zklamání,“ říkal po sobotních kvalifikačních trénincích mladý jezdec. „Doufám, že mi vyjde závod. Navíc v supersportech jsem upadl a dost poničil motorku. Jeden jezdec, který jezdí asi tak o 15 sekund pomaleji než já, reagoval na modrou vlajku tak, že se neustále vyvážel v ideální stopě a mne dostal až do špinavé části tratě, kde mi uklouzl předek.“
Následky sobotního pádu se nakonec ukázaly vážnější, než to bezprostředně po kolizi vypadalo. Ještě v noci ze soboty na neděli musel být jezdec odvezen do nemocnice v Budapešti, kde okamžitě podstoupil operaci chrupavky pravého lokte. Přestože mu lékaři nedoporučili závodit, byl jezdec rozhodnut pokusit se vybojovat důležité body do Mistrovství ČR.
Ranní warm up sloužil k otestování toho, zda bude vůbec schopen ovládat svůj stroj. S obrovskou bolestí v něm mladý závodník objel několik kol a potvrdil si tak, že do závodu bude moci nastoupit. Speciální bandáž a léky proti bolesti, alespoň trochu zmírnily nepříjemné pocity, nicméně sevření čerstvé rány v těsné kombinéze vyvolávalo další silnou bolest. Bylo jasné, že z boje o pódium bude nakonec boj o dokončení celého závodu, navíc ve dvou kategorií. To se jezdci MotorPower Teamu nakonec podařilo, když v cíli závodu Superstock 600 byl klasifikován jako šestý nejlepší český jezdec, zatímco v Supersportech byl o dvě pozice dále.

"V sobotu v noci jsem prodělal operaci loktu v budapešťské nemocnici a do ranního warm upu jsme nevěděli jestli budu schopný jet na motorce,“ vzpomíná David Látr na smolný zahajovací víkend této sezony. „Po warm upu jsem se rozhodl, že do závodů i přes velké bolesti nastoupím a pokusím se dojet pro důležité body v MČR. Nakonec se mi to podařilo v obou třídách, což považujeme za velký úspěch. Od Brna vynecháváme třídu Superstock 600, protože mi dělá problém přesedání z motorek, mezi kterými je velký rozdíl ve výkonu a přicházím tím o důležitý čas v tréninkách zvykáním si na jinou motorku."


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist