Vydařený víkend ESCAD Racing Teamu v Mostě

AA CUP, MČR a Přebor ČR v Mostě, resp. "CZECH COAL ADRENALIN BIKE WEEKEND 29.07. - 31.07. 2005", lze považovat z pohledu ESCAD Racing Teamu za velmi vydařený.

Po dosaženém třetím místě ve třídě SUPERSTOCK 600 při Mistrovství Evropy na "domácím" okruhu v Mostě se další podnik AA CUPu pořádaný tamtéž stal pro ESCAD Racing Team opět velmi vydařeným počinem.
Jitka "Jitule" Formánková sice v kvalifikacích CZECH OPEN do 600 zajížděla časy hluboko pod svými možnostmi, ale její sportovní dravost nenechala v závodě nikoho na pochybách, že v má našlápnuto k dalším výborným výkonům. Kvalifikační čas 1:56.679 ji umístil do středu startovního roštu a díky divácky zajímavým kouskům jezdce před ní po odstartování se za divoce manévrujícím jezdcem zasekla a propadla se tak na konec startovního pole. Tahle nepříjemnost jí ovšem nezabránila strhující jízdou předjíždět jednoho soupeře po druhém a probojovat se celým startovním polem zpět a následně až na skvělé 12 místo v cíli s nejlepším časem na kolo 1:52.176 v posledním kole!
Velmi dobře zajel závod CZECH OPEN do 600 i náš Miloslav "Miloušek" Beznoska. Už v kvalifikaci ukázal hodně soupeřům jen své zadní kolo, když s časem 1:51.411 nastupoval do závodu z druhé řady. Bojovností a nejlepším časem na kolo při závodě 1:49.639 v devátém kole se umístil na hezkém sedmém místě.
Druhým husarským kouskem pak byl nedělní závod SST600 ve kterém předvedl skvělé výkony zejména Jakub "Kubíček" Glaser. Kvalifikačním časem 1:46.924 si Kubíček vyjezdil 4. místo a tedy i první řadu. Po vydařeném startu a stejně dobrých prvních dvou kolech vedl startovní pole a po bojích během dalších kol dojel na skvělém třetím místě v AlpeAdria s tím, že před ním byli jen Ital Olmo SPIGARIOL a Maďar Attila SOLTEZ. Jakub Glaser získal zlatý věnec v bodování Mistrovství ČR třídy SST600, čímž se posunul na druhé místo v průběžném hodnocení s 51 body po třech závodech.
Miloslav Beznoska startoval do závodu SST600 z 14-tého místa s kvalifikačním časem 1:51.127, hned za dobře se rozjíždějící (ve třídě SST600) Markétou Janákovou. Do cíle dojel na celkovém 14-tém místě, což v bodování MČR znamená hezké šesté místo a dalších 10 bodů do celkového hodnocení šampionátu.
Na dalším závodě SST600 v Brně bude ESCAD Racing Team testovat novou jezdeckou posilu.