Vosty: Po devíti měsících opět v sedle závodní motorky

Velmi milým překvapením ve startovní listině mistrovství ČR v kubatuře supersportů při Memoriálu Františka Šťastného na brněnském Masarykově okruhu je comeback pražského jezdce Patrika Vostárka.

Vosty: Po devíti měsících opět v sedle závodní motorky
Naposled seděl Patrik Vostárek v sedle závodního motocyklu při loňském závodě Grand Prix v Brně, kdy jel v kubatuře Moto2 místo zraněného Rusa Vladimíra Leonova v týmu Vector Kiefer Racing. Po 27. místě v kvalifikaci toho ale v závodě moc neobjel, když nezaviněně havaroval!: "Dojížděl jsem jezdce před sebou, který náhle změnil směr a doslova mě sundal. Bylo to v takové rychlosti, že ani nevím, který to byl", říkal tehdy okamžitě po závodě pro náš server "Vosty".
To byl bohužel Vostyho poslední start, neboť se už dále neobjevil ani v německém seriálu IDM kubatury supersportů, který do této doby vloni jezdil.

V nedávných dnech oslavil Patrik Vostárek své 22. narozeniny a možná jako opožděný dárek mu dva pražští přátelé zajistili možnost závodit na letošním Memoriálu Františka Šťastného. "Vosty" pojede v týmu ProRace na své Hondě z roku 2008.     

"Celou zimu jsem se připravoval aspoň v posilovně, neboť jsem stále věřil v návrat", říká pražský jezdec a dodává: "Kromě toho jsem skoro každý den seděl na normální silniční motorce".

Patrika jsme zastilhli po dopoledním volném pátečním tréninku v jeho brněnském boxu číslo "4": "Byl jsem překvapen, jak jsem se cítil na motocyklu perfektně a prý i změřené časy nebyly vůbec špatné".
Měl jsi i nějaké nabídky na tuto sezónu? A jestli ano, jaké byly a proč jsi jich nevyužil? "Ano, měl jsem nabídky od týmu Ten Kate Honda do mistrovství světa supersportů (ovšem ti chtěli za vstup pakatel, tedy v přepočtu 5 000 000 CZK). Byla i nabídka do WSBK k týmu Pedercini Kawasaki (za 200 000 Euro), či do litrových stocků (100-150 000 Euro). A mohl jsem jezdit i v týmu Moto2, za který jsem vloni startoval v Brně (350 000 Euro). Ovšem všechny tyto nabídky byly nad mé peněžní možnosti - tedy myšleno nad možnostmi mých sponzorů. Takže jsem hrozně rád za tuto nabídku jet v Brně a chtěl bych pánům Čihákovi a Hanykovi touto cestou poděkovat. "

Na další plány s Vostym jsme se tedy zeptali právě Jiřího Hanyka: "Není to jen o Patrikovi!", řekl našemu webu pan Henyk a hned nám dále vysvětlil: "Chceme jet brněnský závod mistrovství světa supersportů s wild card pro nějakého českého jezdce, ta možnost je velmi reálná. Neříkáme, ale že to bude právě Vosty, uvidíme totiž, jak se ukáže v nedělním závodě!"

O nějakých cílech ve své další závodní činnosti nechtěl Patrik moc hovořit, ale i laik by vycítil, že se hrozně těší na nedělní závodění.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist