Velká cena Slovenska

Dalším závodem seriálu Alpe Adria byla Velká cena Slovenska na okruhu Slovakia Ring. Česká hymna se zde hrála především za vítězství Tomáše Vavrouše ve "dvácách" a Patrika Vostárka v supersportech. Ve volných třídách ale vyhráli i Zbyněk Čech a Josef Pončík.

Ve sportovních "dvácách" vyhrál domácí Michal Puškár před Chorvatem Renatem Novoselem (+7.166) a Italem Stefanem Schillacim (+10.593). Čtvrtý dojel další Slovák Peter Rauch (+15.938) a jako pátý nejlepší český jezdec Kamil Kořízek (+25.194). Top 6 pak dokompletoval s českou licencí startující Pierre Coppa (+25.800) - všichni na Apriliích.  Libor Raszka byl odmávnut jako 16. (+1.50.495) a Marek Vrána 19. (- 1 kolo). Kompletní výsledky této kubatury najdete zde.

Klasické stopětadvacítky ovládl Tomáš Vavrouš s FGR před Italem Alessio Capellou (Moto3-Sheco) a Maďarem Adriánem Gyutaiem s Hondou (+19.879), který vyhrál dramatický souboj o poslední podiové umístění. Rakušan Stefan Lichtenberger na další Hondě dojel čtvrtý (+19.938) a jeho krajan Steve Pötzl s KTM dokompletoval Top5 (+20.886). Z českých jezdců skončil Oldřich Podlipný sedmý (+1.02.213) a Petr Vošlajer - oba na Hondách osmý (+1.02.335). V závodě vedl suverénně další Čech Karel Hanika, ale dostal trest v podobě průjezdu boxy, neboť měl "zahříváky" na startovním roštu přes povolený časový limit, ten sice brněnský jezdec absolvoval, ale vzápětí vzdal pro poruchu svého motocyklu FGR - zadřený motor. Kompletní výsledky této kubatury najdete zde.

Dramatické "malé" stocky se rozhodovaly až při průjezdu pod šachovnicovým praporkem a vítězem se stal domácí Lukáš Jasenský před prvním českým jezdcem v cíli, Michalem Práškem - oba na Yamahách (+0.384) , dalším naším závodníkem Karlem Peškem s Kawasaki (+1.641) a Janem Halbichem - rovněž na Kawasaki (+1.688). Velký byl ale i souboj o místo páté, které nakonec získal Jiří Klejch (+8.348) před Michalem Chalupou (+8.871), Polákem Mateuszem Korobaczem (+9.237) a Rakušanem Manfredem Kochem - všichni na Yamahách (+9.607). Brňák Michal Šembera s Hondou skončil 11. (+22.225), Petr Nečesaný 18. (+1.00.524), Petr Svoboda 21. (+1.05.150 - všichni na Yamahách a Lukáš Fiker se Suzuki 28. (+1.54.809). Kompletní výsledky této kubatury najdete zde.

Supersporty na Slovakiu Ringu ovládl suverénně Patrik Vostárek s Hondou, který vyhrál před dvojicí Poláků Marek Szkopek - Yamaha (+14.617) a Daniel Bukowski - Suzuki (+14.878). Čtvrtý dojel Ital Michele Conti na Hondě (+19.442), který těsně porazil pátého v cíli Rakušana Thomase Berghammera na motocyklu stejné značky (+19.994). Nejvíce favorizovaný Igor Kaláb s Triumphem dojel až na šestém místě (+23.521), což bylo velkým zklamáním. Z dalších Čechů byl Viktor Dušek - Yamaha klasifikován jako 12. (+32.113), až jako 16. - tedy hodně za svými možnostmi - David Látr s Hondou (+1.01.411). Jiří Brož - Yamaha skončil 18. (+1.04.950 a konečně Miroslav Beznoska na Triumphu 19. (+1.05.573). Tento závod byl v polovině přerušen pro déšť a později restartován jako mokrý.  Kompletní výsledky této kubatury najdete zde.
Litrové stocky měly jasného favorita ve zkušeném Rakušanovi Andreasi Meklauovi se Suzuki, který závod také vyhrál před českým jezdcem Michalem Fillou na BMW (+3.224) - do poloviny závodu ale bylo opačné pořadí - a Bulharem Martinem Choyem na motocyklu stejné značky (+6.321). Čtvrtý dojel Rakušan Roland Resch s Kawasaki (+8.435) a pátý pak Polák Gwen Giabbani na BMW (+18.316). Za šestým Mariuszem Kondratowiczem z Polska rovněž na BMW (+21.757) byli klasifikováni Kamil Prager s Kawasaki jako sedmý (+28.820) a Michal Drobný s BMW na místě osmém (+36.122). A poslední z českých jezdců v této kubatuře Tomáš Holubec na Hondě se umístil těsně za Top10 jako 11. (+42.967). Kompletní výsledky této kubatury najdete zde.

Královskou kubaturou na Velké ceně Slovenska 2011 byly superbiky, které vyhrál favorizovaný rakouský jezdec Andreas Meklau na Suzuki. Náš Michal Filla na BMW bojoval úspěšně o druhé místo se Švýcarem Gregorym Junodem se Suzuki,  a dojel si nakonec pro stříbrný věnec (+10.308) a tak třetí místo na podiu obsadil jmenovyný Gregory Junod (+17.234). Čtvrtý byl odmávnut Polák Mariusz Kondratowicz s BMW (+30.436) a pátý další Rakuša Helmut Schliendhuber - BMW (+32.616). Zkušený Radek Rous obsadil se svou Yamahou až 8. místo (+52.613). Jinak v úplném konci začalo pršet a závod se tak jen dojel. Kompletní výsledky této kubatury najdete zde.

Jely se pochopitelně i obě volné třídy o Přebor ČR. Ty slabší do 600 ccm vyhrál český jezdec Josef Pončík s Hondou před dalším našim závodníkem Kurtem Tetalem a Slovákem Martinem Klimitsem - oba na Yamahách. Kompletní výsledky této kubatury jsou zde.

A ta silnější - nad 600 ccm - se stala kořistí Zbyňka Čecha na Yamaze před dvěma polskými jezdci v pořadí: Przemyslaw Janik a Marcin Fraszka. Kompletní výsledky této kubatury najdete zde.