V Mostě vyhrál tým Ariane Racing s Martinem Gbelcem druhý závod

Náš tým Ariane Racing Factory, který vynechal po neustávajících problémech s elektronikou GET závod v chorvatské Rijece, nastupoval do mosteckého závodu s novou elektronikou od Dellorto, stejnou, jaká se používá ve světovém seriálu Moto3. Snad se na nás italští výrobci ECU domluvili , protože u nové elektroniky po půl hodině od zapnutí zhasl displej a zřejmě se odporoučel do křemíkového nebe.

V Mostě vyhrál tým Ariane Racing s Martinem Gbelcem druhý závod

Zajistit obratem nový displej, který dokáže zobrazovat údaje z ECU Dellorto je nemožné … .

Vzhledem k Martinovým zkušenostem jsme se rozhodli nastoupit do závodního víkendu "naslepo" bez zobrazovací jednotky. Přestože Martin neměl k dispozici údaje o teplotě motoru, otáčkách a dalších důležitých údajích, zajížděl dobré časy.

Po šesti odjetých kolech v kvalifikaci a dosažení času 1:47,804 bylo Martinovi signalizováno, aby zajel do boxů. Bohužel Martinův čas tři minuty před koncem kvalifikace o tři desetiny překonal Cameron a Martin již nestačil znovu vyrazit na okruh a pokusit se jeho čas znovu překonat.

Do sobotního závodu jsme startovali z druhé pozice na startovním roštu. Na startu se Martin trochu propadl, avšak do čtvrté zatáčky najížděl na první pozici. V této zatáčce některý ze soupeřů najel do kyvky, kde zanechal pěknou rýhu a Martina vyřadil ze závodu. Dle Martinových slov "ztratil jsem, nevím proč, zadní kolo a letěl … ."

Ariane3 jsme přes večer opravili a připravili ji na nedělní warm up. Martin v něm odjel sedm kol a sdělil nám, že Ariane3 je v pořádku a můžeme nastoupit do druhého závodu. Protože ze sobotního závodu neměl odjetý žádný čas, musel startovat ve své kategorii z předposledního, tedy desátého místa na gridu.

Po zhasnutí světel Martin neuvěřitelným způsobem odstartoval a do první zatáčky najížděl první. Po celý závod, až na necelé jedno kolo, nepustil Camerona před sebe a přivezl našemu týmu opravdu zasloužené vítězství. V počasí které panovalo během závodu, a navíc bez zobrazovací jednotky, nastavil Martin s Ariane3 čas 1'46,594 sekundy.

Úspěšnou neděli si Martin ještě završil třetím místem ve vyhlašování českých jezdců kategorie SSP600, kterou jezdí souběžně s Moto3.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist