V Maďarsku závodil Jiří Brož v sedle Suteru

O víkendu uspořádali na maďarském okruhu Hungaroring předposlední podnik seriálu Alpe Adria Championship. Jiří Brož tentokrát zvolil motocykl třídy Moto2 - SUTER MMX2 a ve dvou závodech tříd Moto2/SSP vybojoval celkem dvacet bodů za páté a sedmé místo v cíli. V republikovém šampionátu byl Jiří Brož třetí za Igorem Kaláben a Michalem Chalupou.

V Maďarsku závodil Jiří Brož v sedle Suteru

S motocyklem Suter MMX2 jsme na Hungaroringu ještě nejeli, takže v pátečních volných trénincích se zejména hledalo vhodné nastavení pro tuto trať a Jirka si opět po delší době zvykal na motocykl specifikace Moto2. V této sezóně jsme zatím jezdili pouze s Kawasaki ZX6 a Suter MMX2 je zcela odlišná motorka, která má sice lepší podvozek a brzdy, ale podstatně menší výkon motoru než Supersport. Vše bylo navíc ztíženo tropickými teplotami, což byl problém jak pro techniku, tak i pro jezdce.

V sobotním volném tréninku jsme se zaměřili již jen na drobnosti a očekávali jsme, jak dopadne kvalifikace. V kvalifikaci obsadil Jiří Brož sedmé místo, což je druhá řada na startovním roštu. Odpolední závod byl zkrácen o jedno kolo, vzhledem k tropickým teplotám na okruhu. Start se Jirkovi povedl a snažil se udržet v první skupině. První skupina se postupně rozdělila a Jirka sváděl boj s Michalem Chalupou o třetí místo v českém národním šampionátu. Nakonec byl Jirka úspěšnější a cílem projel na celkovém pátém místě a v českém šampionátu byl třetí v pořadí.

Do nedělní kvalifikace jsme provedli další drobné změny, ale výsledný čas byl stejný jako v sobotní kvalifikaci. Zrychlil Michal Chalupa a odsunul Jirku o jedno místo na osmou startovní pozici, což je ale stále druhá řada na startovním roštu. Závod byl opět zkrácen, tentokráte pouze na deset kol. Start byl opět výborný, Jirka jel v první skupině, které se podařilo udělat velký náskok před zbytkem startovního pole. V klidu se tudíž mohl soustředit na boj s Kevinem Siederem s nímž bojoval o šesté místo. Došlo k několika vzájemným předjetím, ale tentokrát byl ve finále o 0,054 sekundy úspěšnější Kevin a Jirka dokončil závod na sedmém místě celkově a třetí v českém šampionátu.

Vzhledem k tomu, že jel Jirka letos na stroji třídy Moto2 poprvé a musel si zvykat na odlišný styl jízdy a nižší výkon motoru, je tento výsledek pro nás výborný i vzhledem k tropickým teplotám, které byly náročné jak pro jezdce, tak techniku.

Děkujeme našim partnerům a fanouškům za podporu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist