Úspěšná slovenská mise pro Michala Práška

O víkendu uspořádali na slovenském okruhu Slovakiaring úvodní podnik motocyklového seriálu Alpe Adria Road Racing Championship. V třídě Superstosk 1000 startoval Michal Prášek v barvách týmu Pavla Roháče - Roháč&Fejta motoracing team. Po dvou závodech je jezdec z Havlíčkova Brodu lídrem průběžného hodnocení STK1000.

Úspěšná slovenská mise pro Michala Práška

Závody nám hodně ovlivňovalo počasí. Během pátečních tréninků se nám podařilo zajet jen jeden suchý trénink a následně začalo pršet. Jelikož předpověď počasí pro závodní víkend nebyla optimistická, museli jsme absolvovat i trénink na vodě.

Také sobotní kvalifikace se jela na vodě, ale tam se nám podařilo zajet velmi slušný čas 2'23,303 sekundy. Za pole position jsem nicméně zaostal o 0,291 sekundy a do sobotního závodu startoval druhý.

Start do závodu mi vyšel výborně a do první zatáčky jsem najížděl první. Začalo ale bohužel pršet a závod zastavili. Měli jsme deset minut, abychom motorku přezuli na mokré pneumatiky. Nejhorší ale bylo rozhodnout, zda přezout obě kola nebo zůstat na suchých gumách, protože bylo mokro jen v některých zatáčkách okruhu. Na poslední chvíli jsme se rozhodli dát přední pneu na vodu, zadní kolo na sucho.

Start byl poměrně dost složitý. V prvním kole jsem se propadl na sedmé místo, protože jsem nevěděl, jak bude suchá guma fungovat na mokrém povrchu. Postupně jsem začal získávat ke gumám důvěru a začal se posouvat polem dopředu. V předposledním kole jsem se dostal na první místo a závod jsem nakonec vyhrál. Po tak náročném závodě to bylo hodně cenné vítězství.

Druhý závod víkendu jsme jeli na suchu. V tomto klání jsem si o druhé místo až do cíle hezky zabojoval s Walkowiakem a nakonec jsem polského závodníka překonal rozdílem šestatřicet tisícin. Byl to pro nás velmi úspěšný víkend po jehož skončení jsme v čele celkového hodnocení seriálu Alpe Adria Superstock 1000. Další závod nás čeká v Maďarsku na okruhu Pannoniaring.

Chtěl bych moc poděkovat šéfovi teamu Pavlovi Roháčovi, všem našim reklamním partnerům, zejména firmě RP motosport exhaust tuning, Bazzaz, Smalt, APFREIGHT, Kili, D-HOLZ, Kulturní dům Havlíčkův Brod, Bonmoto, Autosklo Lassy, ISM, Město Havlíčkův Brod, PSI, Sebimoto, By Graphic Studio, Renocar, Propagon, Provo, FAUR servis auto, týmu Roháč and Fejta, Panu Halbichovi za velmi cenné rady, které mi během závodu hodně pomohly, mechanikům - mému tátovi, Radimovi Hánovi, Pavlovi Dalešickému, a všem našim fanouškům.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist