Tým Moto FGR uzavřel sezonu s mistrovským titulem

Jak jsme již dříve avizovali, na náš tým Moto FGR čekal o víkendu poslední díl sezony seriálu Alpe Adria a tentokrát u bratrů na Slovakiaringu. Mechanici se přesouvali až v sobotu, protože Martin Gbelec absolvoval předposlední podnik seriálu Red Bull Rookies Cupu a čekal ho rychlý noční přesun z italského Misana, kde byl sedmnáctý.

Tým Moto FGR uzavřel sezonu s mistrovským titulem
Nědelní warm-up byl poznamenám deštěm, stejně jako závod, takže bylo jasné, že útoky na rychlé časy se konat nebudou. Ten také náš jezdec s přehledem vyhrál o více než pět vteřin, kdy navíc musel jet na jistotu, aby měl povinný počet kol potřebných ke kvalifikaci do závodu.

Start kategorie Moto3 a 125 GP se jel opět společně s třídou Sport Production. Ten Martinovi vyšel, a i přesto, že musel startovat z posledního místa, na konci dlouhé cílové rovinky se dostal na druhé místo, krátce na to na první a pohodlně navyšoval svůj náskok i přesto, že na vodě jel teprve třetí závod a mokrý povrch nemá vůbec v lásce.
Své časy neustále zrychloval, ten nejrychlejší zajel v posledním kole a vyhrál s propastným rozdílem dvaapadesáti vteřin za osm kol. Dlouhou dobu se zdálo, že druhé místo obsadí Petr Zářecký s KTM, na konci závodu však upadl a ještě stihl dojel třetí za italským závodníkem Menozzim.

Suma sumárum, ze šesti závodů v letošní sezóně Martin na motocyklu FGR pět suverénně vyhrál a jeden nedojel kvůli závadě na materiálu, která je v šetření pojišťovny. I přesto, že Martin odjel v šampionátu Alpe Adria Cup pouze pět závodů z třinácti možných, obsadil celkové páté místo z třiadvaceti bodujících. Současně se stal mistrem České republiky pro rok 2014!

Martina nyní čeká start ve španělském Aragonu, kde opět bude bodovat o cenné bodíky a v příštím roce budeme doufat, že se šampionátu mladých talentů znovu zúčastní. Tým MOTO FGR nyní bude zvažovat, kam zamíří v příští sezóně. Pokud se pojede opět s Martinem Gbelcem, tak v úvahu připadají šampionáty německého, italského či španělského mistrovství.
Majitel týmu Miroslav Felgr k závěru sezony seriálu Alpe Adria poznamenal: „Odjeli jsme nejvíce pohodovou sezónu bez jediné prohry a jediného pádu, což se nám za dvanáct let ještě nepodařilo. Konkurence však byla za poslední roky nejslabší a Alpe Adria již pro nás nemá žádný větší přínos.“

„Autoklub vede tuto třídu od deseti k pět a je jen otázkou času, kdy třída Moto3 vymizí úplně. Politikaření, jestli se na tom či onom závodě bude český mistrák započítávat je pod naší úroveň. Dle mého, pokud na závody přijedu, budu závodit, tak chci za to také body, bez ohledu na to, kolik je jezdců.“

„Chtěl bych poděkovat týmu za skvělou práci, Martinovi za titul mistra České republiky, za jeho vyzrálý projev a za skvělou reprezentaci značky FGR, Markovi Morávkovi za jeho podporu, ať už finanční či manažerskou a také sponzorům a všem, kteří nám jsou nakloněni.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist