Tým Montáže Brož v nových barvách a složení

O uplynulém víkendu se konal první letošní podnik seriálu Alpe Adria Championship na slovenském okruhu Slovakiaring. Montáže Brož racing team se v letošní sezóně zúčastní tohoto šampionátu opět s jezdcem #66 Jiří Brož a motocyklem třídy Moto2 - SUTER MMX2.

Tým Montáže Brož v nových barvách a složení

Tento slovenský okruh je pro nás prokletý, protože v rámci přípravy na sezónu jsme zde byli a pršelo, nyní od pátku pršelo opět. Sobotní kvalifikaci Jirka absolvoval na mokru a šlo nám pouze o to, odjet povinný počet kol a dosáhnout kvalifikačního limitu pro start do závodu. Bylo zbytečné v těchto podmínkách riskovat a snažit se dosáhnout co nejlepší čas, protože dle předpovědi měl být odpolední závod již na suchu. Do závodu se Jirka kvalifikoval na dvaadvacáté pozici.

Předpověď se vyplnila a odpolední závod se jel již na suché trati. Start měl Jirka perfektní a z dvacáté druhé pozice byl na konci startovní roviny v přední skupině jezdců. Celý závod bojoval a co nejlepší umístění, ale jeho snahu zmařila elektronika … . Dvakrát došlo k úplnému vypnutí motoru a Jirka musel vždy vypnout a zapnout vypínač motoru, aby motor naskočil a mohl pokračovat v závodě, čímž přišel o důležité vteřiny a pozice. Cílem Jirka projel pátý v rámci českého hodnocení AlpeAdria.

Do nedělního závodu se startovalo podle nových pravidel, to znamená dle nejrychlejšího kola ze sobotního závodu. Dle tohoto nového klíče Jirka startoval z šesté pozice. Start byl opět perfektní a po startu byl Jirka na třetím místě. V tomto závodě již motorka fungovala bez problémů. V závodě docházelo k mnoha předjížděcím manévrům a Jirka cílem projel opět na pátém místě v rámci českého hodnocení AlpeAdria.

Tento závodní víkend byl pro nás nejen úvodním podnikem této sezóny, ale též premiérou pro tým v novém složení a v nových barvách. Tým i jezdec fungovali perfektně a děkujeme všem našim partnerům a fanouškům za podporu!!!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist