Tým Amboseli Racing v Rijece bodoval druhým místem

Tým AMBOSELI Racing vybojoval v chorvatské Rijece druhé místo v závodě superbiků alpsko-jadranského šampionátu Alpe Adria 2013. Jan Halbich nestačil pouze na Slovince Marko Jermana.

Tým AMBOSELI Racing se k dalšímu závodu šampionátu Alpe Adria vypravil do chorvatské Rijeky, kde se nachází okruh Grobnik. Pro tým i pro jeho jezdce Honzu Halbicha, to byla první návštěva této dráhy, i proto bylo cílem pro volné tréninky naučit se trať a získat základní informace pro nastavení motocyklu Kawasaki Ninja ZX-10R. To se podařilo a Honza tak mohl v sobotních kvalifikacích útočit na přední pozice.

S časem 1:29,741 obsadil druhé místo, což znamenalo start do nedělního závodu z první řady. Bohužel samotný startovní manévr našemu jezdci nevyšel dle jeho představ, nicméně přestože se propadl na 9. pozici, dokázal v následných dvanácti kolech, na které byl závod kategorie Superbiky vypsán, postupovat vzhůru pořadím a cílem nakonec projet na výborném druhém místě.

Jan Halbich (Amboseli Racing Team)
„Okruh byl pro mě i pro celý tým úplně nový, takže jsme se od čtvrtka učili a obzvláště některé pasáže, které jsou na „srdíčko“, bylo nutno najet vícekrát. S vývojem časů až po tu vysokou 29 jsem velmi spokojen. Pěkně jsme se tu ohřáli a po kvalifikacích s druhým místem jsem byl spokojený. Na startu nedělního závodu jsem nepočítal, že by mohli světla zhasnout tak rychle, proto jsem se propadl o několik míst, a tím začala pro mě velká stíhací jízda.“

„Marko přede mnou poodjel už od startu, takže jsem věděl, že když se to povede, můžu být i druhý. Proto jsem předjížděl všechny, co byli přede mnou a dostal jsem se zpět na druhé místo. Chtěl bych poděkovat týmu za skvěle odvedenou práci a dobře připravenou motorku. Zároveň bych chtěl všechny naše fanoušky pozvat přes příští víkend na Pannonku na druhý závod FMS AČR Poháru a dále pak na první červencový víkend do Mostu na závody seriálu Alpe Adria a MČR.“

Václav Kout, manažer týmu:
„S výsledkem jsme velmi spokojeni, protože jsme v Rijece byli prvně a trať jsme vůbec neznali. Začali jsme se ji učit ve čtvrtek s časem okolo 1:32,2 a zkoušeli jsme různá nastavení a různé směsi pneumatik. S čím jsme se prali, byla vysoká teplota nejen vzduchu, ale i tratě, kde se teplota pohybovala okolo 50°C. Nicméně podmínky byly pro každého stejné. Za tým bych chtěl poděkovat jezdci za druhé místo a teprve zde se ukázalo, jak je důležitá poctivá zimní příprava, protože v těchto podmínkách závodit a dosáhnout v sobotu na čas 1:29.7 a druhého místa v závodě na nové dráze, je prostě dost dobře odvedená práce.“