Třetí místo z Brna

Tým Šrámek Racing Promotion se o víkendu představil v Brně, kde se konal závod šampionátu Alpe Adria.

Třetí místo z Brna
Po hořických zatáčkách, kde za tým Šrámek Racing Promotion startoval Martin Holoubek, se tentokrát na stroji Honda 125RS ke svému prvnímu závodu na okruhu v Brně vydal Lukas Trautmann z Rakouska. Stálý účastník elitního poháru mladých jezdců Red Bull Rookies Cup podepsal s týmem, se kterým startoval již ve druhé polovině loňské sezóny, smlouvu i pro letošní rok, kdy se představí v několika závodech Alpe Adrie Cupu a německého IDM.
Již samotná kvalifikace naznačila ambice týmu, když si Lukas časem 2:14,935 zajistil čtvrtým místem první startovní řadu. V závodě poté sváděl skvělý souboj s Karlem Hanikou o celkové druhé místo. V tomto souboji si oba mladíci několikrát vyměnili pozici a o všem tak rozhodoval závěrečný finiš na cílové rovince. V něm měl sice více štěstí závodník konkurenčního týmu, nicméně o pouhých 0,069 sekundy za ním si pro pohár za 3. pozici dojel právě Lukas Trautmann, zástupce týmu Šrámek Racing Promotion.
Lukas Trautmann:Myslím, že jsem byl rychlejší než Hanika, ale na rovince jsem stačil pouze z větru, takže to na trhák nebylo. Jinak dobrý závod a příště to zkusím oplatit."
Jirka Šrámek, majitel a manažer týmu: „Víkend to byl dobrý. Postupně se zlepšoval jezdec i motocykl, na kterém jsme zkoušeli různá nastavení. V sobotu se nám povedlo najít optimální setup. Lukas byl v Brně poprvé, takže se především učil a hledal optimální stopu. Do závodu jsme zvolili strategii na základě kvalifikace, kde byl nejrychlejší Chmelík. Počítali jsme s tím, že společně s ním pojede i Gnani. Naším cílem tedy bylo dobře odstartovat, chytit se Haniky a společně s ním jet a v závěru ho zkusit předjet. Faktem je, že na Alpe Adrii není váhový limit, a my máme oproti němu 20 kilogramů navíc. Samozřejmě se na to nechci vymlouvat, ale byl to určitý handicap. Nicméně i v závodě Lukas opět zlepšil čas na pěkných 2:14,6. Krásný závod, super výkon a všichni spokojení. Díky Lukasovi i mechanikovi Žížalovi za výborný výkon“.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist