Tomášková v Polsku vyhrála, od vedení ji dělí osm bodů

Česká motocyklová jezdkyně Romana Tomášková nastoupila do pátého podniku sezony seriálu Alpe Adria s odhodláním vytěžit maximum bodů, což se ji v Poznani podařilo splnit, když vyhrála oba závody. Nyní je v průběžném hodnocení druhá a na vedení v šampionátu ztrácí dvě kola před koncem sezony jen osm bodů.

Tisková zpráva týmu PaM Racing:

Do Poznaně jsme k dalšímu závodu AA cestovali s přáním, získat co nejvíce bodů, abychom se stále udrželi ve hře o konečné vítězství v tomto seriálu. Na místo jsme dorazili ve středu večer, po namáhavé devítihodinové cestě. Čekali jsme, že zde bude slabší konkurence, a tak nás trošku zaskočila účast vedoucího jezdce AA Itala Settima a jeho kolegy Mischiatiho.

Hned druhý den jsme se pustili do drobných úprav a celkového naladění motocyklu. Už první volné jízdy naznačily, že jsme na dobré cestě, když Romana zajela o 0.6 s lépe než byl její nejlepší čas na tomto okruhu. V pátečním volném treninku dokázala svůj čas vylepšit na 1:45.320. V sobotní první kvalifikaci došlo k dalšímu zlepšení na 1:45.205, což nám, vzhledem k časům soupeřů dovolilo luxus vynechání druhé kvalifikace a šetření materiálu, neboť soupeři zaostávali o více jak 5s. na kolo.

Do sobotního závodu neodstartovala Romča nejlépe, ale už v nájezdu do první zatáčky byla první a pak už jen zvyšovale svůj náskok. Situaci za ní zdramatizoval Polák Bezulski, který musel absolvovat průjezd boxy za jump start, přesto však dokázal dojet a předjet Itala Settima, což nám nahrálo do karet. Romana zvítězila s náskokem 1:00.460 s. před Bezulskim , který uhájil druhé místo o 26 tisícin před Settimem. Nejrychlejší kolo zajela Romana za 1:45.152.

Nedělní závod, ač delší o jedno kolo, se tomu sobotnímu podobal jako vejce vejci i s Bezulskiho předčasným startem. Jen s tím rozdílem, že tentokrát Settima nedohnal. Romana v pohodě dojela s náskokem 56.177s., když v nejrychlejším kole zajela čas 1:44.898, což je nový traťový rekord poznaňského okruhu pro tř. moto3.

„Tento víkend se nám opravdu vydařil,“ uvedla Romana Tomášková. „Vše klapalo, jak mělo. Jsem ráda, že jsem stáhla náskok Nika Settima na pouhých osm bodů. Moc se těším na Hungaroring. Chci poděkovat všem členům svého týmu za práci kterou odvedli, sponzorům i předsedovi mezinárodní jury p. Gerhardu Ittnerovi za slova podpory.“