Tomášková si v Maďarsku zlomila zápěstí

Naše účast na letošní Pannonii proběhla ve stínu nedávného úmrtí člena našeho týmu, bývalého závodníka pana Otty Hilburgera, na jehož počest jsme požádali řadu našich i zahraničních jezdců, členů týmů a přátel o společnou fotografii před nedělním startem. Za jejich vstřícnost jím tímto dodatečně děkujeme.

Tomášková si v Maďarsku zlomila zápěstí
Co se týče samotné účasti, tak od prvních volných tréninků, měřáků, přes kvalifikaci až po samotný závod Romana dosahovala stále lepších a lepších časů. Z počátečních 2´09,326 sekundy se zlepšila na 2´08,052 sekundy v kvalifikaci, což znamenalo, že do nedělních závodů odstartuje ze druhé pozice za Gbelcem a před Gnanim.

Od startu vyrazila jako čtvrtá a vlastně "udělala" celý závod neustálým soubojem s Maďarem Lackó a jeho Moriwaki. Tato dvojice měla ztrátu na vedoucáho Gbelce a druhého Gnaniho, ale velký náskok před zbytkem pole. Bylo jasné, že o třetím místě na pódiu se rozhodne mezi nimi. A byl to souboj na ostří nože. Během jednoho kola si dokázali i několikrát vyměnit pozici, a když už jeden poodjel, druhý se dokázal dotáhnout.

V devátém kole si Romča zajela osobní rekord 2´07,699 sekundy! Bohužel ji v posledním kole motorka "nakopla" a při pohybu těla vpřed, si o vlastní kapotáž zlomila pravou ruku. S obtížemi zvládla vyjetí z dráhy a po zastavení se hned vydala k sanitnímu vozu. Ironií osudu je, že ani její soupeř se z třetího místa nakonec neradoval. Po závodě byl diskvalifikován z technických důvodů a tak třetí místo spadlo do klína Italu Menozzimu.

Druhý závod už Romča pochopitelně neabsolvovala, neboť tou dobou jí natahovali a sádrovali zlomené zápěstí. Náš start v Grobniku, který je na programu za tři týdny, je tak v ohrožení.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist