Tomáš Holubec o letošní sezóně

Tomáš Holubec vyhodnotil letošní sezónu, která pro něj znamenala pozici Vicemistra České republiky ve třídě Superstock 600. V následujícím článku naleznete Tomovo zamyšlení nad několika důležitými body této sezóny.

Tomáš Holubec o letošní sezóně
Do mojí třetí sezóny jsem vstupoval s velikým nasazením. Poprvé se mi podařilo závodit celou sezónu a nevynechat ani jeden závod Českého mistrovství. Na první soupeření jsem se moc těšil a hlavně jsem nevěděl, jaká bude konkurence. Ukázalo se, že jsem na tom docela dobře, protože jsem mohl vystoupit na stupně vítězů. Pak ale přišla pauza a na motorce jsem delší dobu neseděl.
Snad proto na dalším závodě jsem skončil až za bednou. Nějak se mi nedařilo a nemohl jsem se rozjet. Vše se obrátilo na třetím mistráku v Mostě, i když jsem hned po startu chyboval v nájezdu do první zatáčky. Tam jsem musel díky kolizi opustit na chvilku trať, ale pak jsem zahájil stíhací jízdu, při které se mi podařilo předjíždět své soupeře a zajetým perfektním časem jsem mohl být opět na stupínku vítězů. Od tohoto okamžiku jsem se rozjížděl a věděl jsem, že bych mohl být v boji o titul.
Hned na dalším závodě jsem vystoupil na moje první místo na bedně. Byl to můj nejlepší zážitek spolu se startem na Mistrovství Evropy, kdy jsem vedl celé první kolo. Nejzajímavější závod byl na konci sezóny, kdy jsme tři jezdci bojovali o titul. Od začátku jsem věděl, že se mám držet vedoucích jezdců a nesmím chybovat. Celý závod vypadal dobře, až do předposledního kola, kdy havarovali další dva jezdci. V tu chvíli jsem si spočítal body a věděl jsem, že na tom budu bodově stejně jako další jezdec. Bohužel v celé sezóně jsem měl jen jedno vítězství, a tak jsem se stal vicemistrem v sezóně 2006 pro třídu Superstock 600.
Celá tato sezóna byla pro mě zatím tím nejlepším, co jsem kdy dokázal a chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří mě po celou dobu pomáhali a věřili, že něco dokážu. Také bych chtěl poděkovat sponzorům a především Motocyklům Mladá Boleslav.
Nyní se začnu pomalu připravovat na novou sezónu. Měl bych jet celé Mistrovství České republiky třídy Superstock 600 a k tomu alespoň jeden závod mistrovství Evropy nebo další závody Alpe Adria Cupu. Vše ukáže až finanční situace. Pojedu na stejném motocyklu jako letos, pokud se nedohodnu jinak. Moje motorka má už upravený podvozek, takže by to mohlo být lepší. Ale nová R6 vypadá o kus lépe… No uvidíme v průběhu zimní pauzy.
Všem přeji veselé Vánoce a šťastný Nový rok. Ať to frčííí.
Tom#8 Informace o Tomášovi Holubcovi, výsledky sezóny i mnoho fotografií, naleznete na www.tomasholubec.com

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist