Tiskovka ESCAD Racing Teamu po Brně

ESCAD Racing Team se po úspěších na Mistrovství Evropy a Mistrovství ČR v Mostě vydal na Automodrom Brno získávát další body do průběžného hodnocení AA CUPu, MČR i přeboru CZECH OPEN.

Tiskovka ESCAD Racing Teamu po Brně
V průběhu celého podniku v Brně se bohužel projevovaly silné organizační nedostatky ze strany pořadatelů, což na okruhu, kde se koná i Moto GP překvapilo nejen organizační zázemí našeho teamu.
Za účelem vzájemného otestování spolupráce byl teamem, pro první letošní podnik v Brně, osloven nový jezdec. Martin Holoubek startoval na stockovém stroji YAMAHA R6 / 2001 a poprvé v životě si vyzkoušel místo "osminky" šestikilo. Martin je zkušený pilot, ale na okruhu ještě na "velké" motorce nikdy nejel.
Svou jízdou, časy i celkovým výsledkem ve třídě CZECH OPEN 600 překvapil nejen soupeře, ale i členy teamu.
Za čas v závodě 2:16,583, čtvrté místo v cíli a dovezení stroje bez poškození zpátky do boxu mu patří oprávněná gratulace.
Jakub "Kubíček" Glaser #95 startoval v Msitrovství ČR a v AA CUPu ve třídě SST600, kde bojuje o titul mistra ČR a v Brně si vyjel dalších 16 bodů za skvělé třetí místo. Na to, že Brněnský okruh letos nijak netrénoval je to pro Kubíčka i pro team velký úspěch.
Miloslav "Miloušek" Beznoska #5 Brno taktéž netrénoval, nicméně do hodnocení CZECH OPEN 600 si připsal další bod a v závodě SST 600, kde by získal bodů podstatně více, byl díky absenci přepínače ukazatele směru po dojetí závodu diskvalifikován.
Jitka "Jitule" Formánková #12 si vybrala hromadu smůly, když ji již ve volných jízdách zezadu sestřelila polská motorka bez jezdce. Zranění, utrpěná při broušení o asfalt by se snad ještě dala ošetřit tak, aby bylo možné nastoupit zátky na trať, ale poničený stroj nebylo, přes veškeré úsilí celého teamu, možné opravit a tak do kvalifikací a závodu nastoupit bohužel nemohla.
Brněnský závod ukázal, že se díky konkurenci zahraničních účastníků Alpsko-jadranského poháru, výkony všech českých jezdců zlepšují a časy na kolo, které před rokem stačily na vítězství už letos zdaleka nestačí.
V silné konkurenci si však ESCAD Racing Team opět nevedl špatně.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist