Suverénní vítězství na závěr

Michal Filla zvítězil v posledním závodě šampionátu Alpe Adria, který se jel i jako součást Mezinárodního Mistrovství České republiky třídy supersport.

Suverénní vítězství na závěr
Memoriál Jaroslava Huleše uzavřel letošní Mezinárodní Mistrovství České republiky. Tým KRTZ se po smolném Hungaroringu vydal opět do boje. V kvalifikačních jízdách si vybojoval Pole position Michal Filla před Radkem Rousem, tomu se však smůla nevyhnula ani zde a ve druhé kvalifikaci se po nezaviněném pádu vracel do boxů na odtahovém vozu. Radek byl po pádu hodně potlučený a jelikož ani stroj nebyl po incidentu zrovna v dobré kondici, rozhodl se v nedělním závodě nestartovat. Michal si pak v nedělním závodě dojel pro zcela suverénní vítězství s náskokem 21 vteřin na druhého v pořadí Václava Bittmana. Bohužel Michalova absence v Mosteckém závodě MČR a také pád na Hungaroringu z bezpečného prvního místa znamená, že Mistrovský titul letos připadl Václavu Bittmanovi. Další závod týmu by měl být poslední podnik Mistrovství Evropy ve španělské Cartageně 21.října.
Michal Filla: „Je mi líto, že měl Radek těžký pád. Pády, které nejsou způsobené vlastní chybou jsou většinou nejhorší, snad bude brzy v pořádku. V závodě by to byl určitě velmi těžký soupeř.
Letos poprvé jsem si vyjel první místo v tréninku, ale do první zatáčky jsem vjel až na třetím místě. Zvolil jsem dobrou stopu a na výjezdu už jsem byl první. Pak jsem se snažil hlavně o bezpečnou a konstantní jízdu. Silný vítr a chladné počasí nedovolili nějaké super rychlé časy, přesto jsem jel většinu kol rychleji než nejrychlejší kolo z tréninku. Nakonec jsem měl v cíli opravdu velký náskok. Motorka byla opět perfektně připravená a mechanici odvedli bezchybný výkon. Také bych chtěl poděkovat všem svým partnerům za nezbytnou podporu a fanouškům, kteří i přes nehostinné počasí přišli a povzbudili nás.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist