Supersporty v Mostě pro tým KL Intermoto

Východočeský tým KL Intermoto Czech Republic nastoupil k dalšímu závodu na domácí půdě. Na severočeském Autodromu Duhové energie v Mostě absolvoval závod Alpe Adria Cupu třídy Supersport, který byl zároveň republikovým šampionátem. Po startu z první řady se jezdci týmu KL Intermoto Czech Republic v cíli radovali z prvních dvou míst!

Supersporty v Mostě pro tým KL Intermoto
Po startu z první řady, kterou si Pawel Szkopek a Tomáš Mikšovský vybojovali během náročných, dvoudenních kvalifikacích, vyrazila do závodu nejlépe skupinka jezdců, ve které byla kromě jezdců týmu KL Intermoto také česká dvojice Václav Bittman-Pavel Ouda, doplněná o Poláka Kaldowského a Rakušana Kerbla. Zatímco Kaldowski skončil již v průběhu úvodního kola a Kerbl souboj zbytku skupiny sledoval spíše z páté pozice, jezdci KL Intermota sváděli nejprve souboj s Pavlem Oudou a ve druhé polovině závodu poté s Vaškem Bittmanem.
Do závěrečných kol závodu najížděla vedoucí trojice již s mírným náskokem na pronásledující dvojici Ouda-Kerbl. V těchto závěrečných kolech to byl již tvrdý souboj o vítězství především mezi samotnými jezdci týmu KL Intermoto. Tento souboj gradoval v posledním kole, kdy došlo i na vzájemný kontakt mezi piloty týmu Mistrovství světa Supersport, což jen dokládá snahu zvítězit v prestižním klání s domácí špičkou. Cílem závodu prolétl po dvanácti kolech vítězně Tomáš Mikšovský, kterého s odstupem pouhých 0,159 sekundy následoval Pawel Szkopek.
Pro Tomáše to bylo nejen vítězství v Mezinárodním Mistrovství ČR, ale i vítězství v závodě Alpe Adria Cupu, Pawel pak vedle druhé pozice v alpsko-jadranském poháru, což je jeden z nejhodnotnějších šampionátů starého kontinentu, získal vítězství do hodnocení polského mistrovství, které se v rámci tohoto závodu konalo také.
Tým KL Intermoto Czech Republic nyní čeká cesta na britské ostrovy, kde na jednom z nejkrásnějších a nejnáročnějších okruhů Evropy absolvuje další závod světového šampionátu třídy Supersport. Na okruh Brands Hatch se týmový kamión vydá již v úterý.
Alpe Adria Cup - Most - Supersport
1.- Tomáš Mikšovský (CZE-Honda) 12 kol
2.- Pawel Szkopek (POL-Honda) +0,159
3.- Václav Bittman (CZE-Honda) +0,276
4.- Pavel Ouda (CZE-Honda) +1,294
5.- Wolfgang Kerbl (AUT-Honda) +1,437
MEZ MČR Most - Supersport
1.- Tomáš Mikšovský (CZE-Honda) 12 kol
2.- Václav Bittman (CZE-Honda) +0,276
3.- Pavel Ouda (CZE-Honda) +1,294
4.- Jiří Fejta (CZE-Yamaha) +30,465
5.- Jiří Brož (CZE-Kawasaki) +42,560

www.klintermoto.cz

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist