Smolný přelom sezony

Uplynulý víkend znamenal pro náš tým BMW Invelt poločas v Mistrovství české republiky, které pokračovalo svým třetím závodem na maďarském okruhu Pannoniaring. Všichni naši tři jezdci dorazili bojovat o mistrovské body, ovšem po loňském double pro nás maďarský víkend nebyl příliš šťastný.

Smolný přelom sezony
V sobotní ranní kvalifikaci volné třídy havaroval v první zatáčce okruhu Jan Nimmerfoll, v nájezdu do zatáčky došlo ke kontaktu s jedním ze soupeřů, který přinesl nevyhnutelný pád. Honzova motorka byla dost poničená a tak měli mechanici plné ruce práce, aby dali stroj před odpoledním druhým kolem kvalifikací stroj dohromady. Dobrá věc se a tak mohl Honza vyrazit do odpolední kvalifikace, která pro něj ovšem záhy skončila, když se mu ve čtvrté zatáčce zablokovala brzda a nemohl pokračovat. Problémy s technikou ve spojení se zdravotními komplikacemi tak našemu jezdci neumožnil start do závodů ani ve volné třídě, ani ve třídě Superstock 1000. Litrové štoky se odehrávaly za přítomnosti našich Michalů, tedy Filly a Drobného, kteří se kvalifikovali do první řady startovního roštu. Jediným, kdo se stačil mezi naše jezdce vklínit, byl Bulhar Martin Choy. Ten také v závodě převzal taktovku a hned od startu topil, co to šlo. Michal Filla bojoval v prvních kolech na druhé pozici, ovšem nefunkční přední brzda mu znemožnila další atak nejvyšších příček. Michal Drobný bojoval i po odstoupení Michala Filly o pódium v celkovém hodnocení Alpe Adria a suverénně vedl mezi českými jezdci, ale po několika kolech vyjel po smyku zadního kola mimo trať a tak ztratil cenné vteřiny, které ho spolu s klouzající pneumatikou stály několik pozic, které již nedokázal do konce závodu dohnat. Cílem tak projel coby šestý celkově a stříbrný v hodnocení MČR.
Michal Filla si chtěl spravit chuť po nevydařeném závodě ve finálovém závodě, kterým byl závod třídy superbike. Po startu ze třetí pozice Michal lehce propadl a tak se musel prokousávat přes těžké soupeře Kispatakiho, Junoda či Resche, v průběhu několika kol si i díky ostrým loktům proklestil cestu vpřed, kdy už mu zbývalo dotáhnout Itala Pellizona, jedoucího na špici. Několik kol se s ním přetahoval o vítězství, aby ve čtvrté zatáčce posledního kola při jednom z výjezdů dostal highsider, který se mu stal osudným.

Michal Drobný #90:“

Víkend byl až do neděle super, i start do závodu se mi konečně vcelku vydařil, což mě rozhodně povzbudilo. Ale na závod jsme zvolili špatnou gumu a tak po třech kolech, kdy guma fungovala, to pro mě začalo být „holliday on ice“, klouzačka nevídaná. Pak jsem v pátém kole vypochodoval v zadní části trati do kačírku, na trať jsem se vrátil desátý a do cíle se mi podařilo něco stáhnout dojet na šesté pozici celkově a jako druhý v českém mistráku, což není žádná sláva. Na to, v jakém stavu byla guma s tím, asi musím být spokojený. Každopádně musím opět poděkovat a vyzdvihnout práci týmu, který fungoval na jedničku. Samozřejmě patří dík i mým sponzorům, přátelům a blízkým, bez jejichž podpory by se mi těžko závodilo. Speciální dík patří klukům z Pirelli, kteří se vždy snaží stoprocentně pomoci.“

Michal Filla #55:“

Kvalifikace se mi docela podařily, ovšem bylo jasný, že závody nebudou jednoduché. Podařilo se mi zlepšit osobní rekord na této trati. Ve štocích jsem měl dobrý start, ale předjel mě Bulhar Choy, ze začátku jsem nebyl schopen akceptovat jeho tempo, trochu mi ujížděl, a když už se zdálo, že se to srovná a pokusím se s ním trochu držet krok, tak mě potkala technická závada, kdy se mi začala propadat páčka přední brzdy a s tím se bohužel nedalo nic dělat a bez předku se závodit nedá. V bajcích jsem si to chtěl vynahradit, start byl zase dobrý, v prvním kole jsem po chybě propadl na šesté místo a tak bylo o zábavu postaráno, musel jsem se probít zase dopředu, což pro diváky určitě nebylo nezajímavé a závod měl pěknou atmosféru. Ovšem v posledním kole, kdy jsem bojoval o vítězství v závodě, mi vypadla rychlost, předjel mě Fabrizio Pellizon a když jsem se mu to snažil vrátit, tak jsem trochu zapomněl na to, že zadní guma už je dost opotřebovaná a tak mě na výjezdu motorka nakopla a já předvedl k tomu všemu jedno nepovedené salto. Tahle třetí chyba znamenala pád a zmaření jakýchkoliv nadějí na uspokojivý výsledek. Kluci v týmu opět pracovali perfektně, bohužel jsem je tentokrát nemohl odměnit za jejich snažení adekvátním výsledkem. Snad se to podaří příště. „

Jan Nimmerfoll #14:

“V pátém kole kvalifikace volné třídy jsem měl kontakt s jedním ze soupeřů, motorka byla po pádu dost pošramocená a tak jsem byl vůbec rád, že se klukům podařilo ji do odpoledne poskládat. Nastoupil jsem do druhé štokové kvalifikace, chtěl jsem hlavně vyzkoušet, jestli vše funguje a zkusit se kvalifikovat. Bohužel se mi po pár metrech zablokovaly brzdy a bylo po nadějích. Navíc mi po vyšetření doktor řekl, že s tím zraněním ramene bych jezdit neměl, maďarskou nemocnici navštívit nechci a tak mě čeká rentgen až v Čechách a závody jsem tak mohl sledovat jen v pozici diváka. Doufám, že budu moci nastoupit do závodu na Slovakiaringu, na sezonu jsem se hodně fyzicky připravoval a i tým dělá maximum a tak by mě mrzelo, kdybych musel vynechat další závod.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist