Smolný Hungaroring stál Michala cenné body

Michal Filla na Hungaroringu havaroval a přišel tím o vedení v celkovém pořadí Mezinárodního Mistrovství České republiky třídy Supersport.

Smolný Hungaroring stál Michala cenné body
V předposledním klání Mezinárodního Mistrovství České republiky se opět představil i kompletní tým KRTZ. Minulý závod v Mostě kolidoval se závodem Mistrovství Evropy ve Švédsku a tak Michal Filla ztratil komfortní náskok 30bodů na čele klasifikace. Zde si chtěl Michal vše vynahradit. Nesmyslné rozhodnutí organizátorů sloučit třídu Supersport se třídou Superbike, i Michalova jezdecká chyba při obrovském náskoku na druhého v pořadí znamená, že Michal Filla odjel z okruhu za Maďarskou Budapeští bez bodů. Radek Rous také doplatil na nerovný souboj s motocyklem Superbike a při jednom z předjížděcích manévrů havaroval.
Michal Filla: Závod jsem měl prakticky vyhraný a tak mě to opravdu moc mrzí. Jel jsem ve výborném tempu a zajížděl perfektní časy. Bohužel se mi ale jeden ze superbikových jezdců začal hodně plést v zatáčkách a já kvůli němu musel hodně zpomalovat. Několikrát jsem ho předjel, ale na dlouhé rovince mi to vždy vrátil i s úroky. Netušil jsem, že můj náskok je po pěti kolech už šest sekund, proto jsem chtěl pokračovat v rychlém tempu a dál ujíždět. Po jednom z předjetí jsem si chtěl před rovinkou vytvořit na tento stroj třídy superbike nějaký náskok, abych mu pak mohl postupně ujet, přidal jsem moc plynu, motocykl podklouznul a já se ocitl na zemi. Nemohl jsem tomu uvěřit, ale opravdu se to stalo. Už dlouho jsem neudělal podobnou chybu. Chtěl jsem pokračovat dál, ale chybělo mi celé řazení a stupačka. Tým fungoval perfektně a chtěl bych mu za to poděkovat. Je mi líto, že se v českém mistrovství dělají tak nesmyslná rozhodnutí. Sloučit třídy superbike a supersport je holý nesmysl. To vše mě jen utvrzuje v tom, že pokud chce člověk plnohodnotně závodit, musí vyrazit trošku dál nežli na „český mistrák“, úroveň organizování závodů MČR bohužel rozhodně nestoupá.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist