Slibný začátek sezony, říká po víkendu v Brně Michal Prášek

Pro náš tým Roháč&Fejta motoracing odstartovala sezona 2016 o uplynulém víkendu, když jsme se zúčastnili Jarní ceny Brna na Masarykově okruhu. V pátek před závody jsem po sedmiměsíční zimní přestávce usedl na svůj motocykl BMW S1000RR a musím říct, že od prvních kol se mi jelo výborně. První ten testovaní jsme zakončili časem 2'06s což byl dobrý základ na závodní víkend.

Slibný začátek sezony, říká po víkendu v Brně Michal Prášek

V sobotu byly na programu kvalifikace a první závod. Při první kvalifikaci jsme měli velkou smůlu, když mi na BMW po prvním měřeném kole odešel motor. Právě pro letošní sezonu jsme pořídili další motorku BMW pro případ nějakého problému, který nedokážeme vyřešit na závodech, takže druhou kvalifikaci a následně celý závodní víkend jsem odjel s druhou motorkou.

Druhá kvalifikace nám dopadla výborně, když jsme trénink vyhráli s časem 2'04.494 sekundy. Doufal jsem, že se mi podaří čas po 2'04s, ale v rychlém kole jsem musel dvakrát předjíždět a to mě zpomalilo, ale i tak to bylo po zimní přestávce dobré.

Start do prvního závodu se mi povedl. Od první zatáčky jsem jel na prvním místě a s každým dalším kolem jsem svůj náskok navyšoval. Cílem jsem projel na prvním místě s náskokem téměř deseti sekund. Tyto závody jsme pojali jako testování, takže jsem do druhého závodu trošku zariskovali, a protože jsem chtěl vylepšit svůj čas z kvalifikace, nasadili jsme měkkou směs, která mi v pátém kole, totálně odešla a já se do cíle doslova doklouzal na druhém místě.

Myslím si, že to byl velmi slibný začátek nové sezony, kde je pro nás prioritou celý šampionát Alpe Adria. Ten startuje v termínu 13. až 15.května na Slovakiaringu. Na letošní rok jsme dostali velkou podporu od firmy RP tuning, která vyrábí špičkové výfuky na motorky i automobily. Musím s radostí říct, že podle záznamu z našich datarekordingů, a hlavně z mého pocitu jak celý systém funguje, jsme oproti loňské sezoně udělali velký pokrok za což bych rád poděkoval Robertovi Pokornému.

Chtěl bych také moc poděkovat šéfovi teamu Pavlovi Roháčovi za jeho úsilí a podporu, kterou do mně neustále vkládá, všem našim reklamním partnerům, zejména firmě RP motosport exhaust tuning, Bazzaz, Smalt, APFREIGHT, Capit,Kili,D-HOLZ, Kulturní dům Havlíčkův Brod, Bonmoto, Autosklo Lassy, ISM, Město Havlíčkův Brod, PSI, Sebimoto, By Graphic Studio, Renocar, Propagon, Provo, FAUR servis auto, týmu Roháč and Fejta, mechanikům: Radimovi Hánovi,Pavlovi Dalešickému, Honzovi Antonimu,mému tátovi a všem našim fanouškům.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist