Skvělé vítězství v MEZ MČR

Tomáš Holubec se dočkal svého letošního prvního vítězství v závodě Mezinárodního Mistrovství České republiky. Po boji se radoval na maďarském Hungaroringu.

Skvělé vítězství v MEZ MČR
Motocyklový závodník Tomáš Holubec absolvoval o uplynulém víkendu další závod domácího šampionátu třídy Superstock 600. Tento závod se konal na maďarském okruhu Hungaroring, kam se český šampionát letos stěhoval již podruhé. Poté, co si v kvalifikaci zajistil druhou pozici mezi jezdci s licencí ACČR, dokázal v samotném závodě porazit z kvalifikace nejrychlejšího Michala Drobného. Posledním závodem MEZ MČR bude příští týden závěrečný díl šampionátu Alpe Adria, který se koná na okruhu v Brně. Tomáš Holubec:
"Na závodní okruh jsme dorazili ve čtvrtek kolem třetí hodiny ranní. Když jsem se vzbudil, venku pršelo. Proto jsem radši spal a vstával kolem poledne. V odpoledních hodinách přestalo pršet a díky silnému větru, trať uschla. Využil jsem tedy poslední půl hodiny k testovací jízdě. Hned po této jízdě jsem přehodil převody a čekalo se na pátek.
V pátek dopoledne jsem vyrazil podruhé na trať. Bylo už hezky a motorka fungovala dobře. Odpoledne byl na programu první měřený trénink. Na motorku jsem obul mírně jeté pneu a nastupoval jsem s cílem zajet dvě minuty. Ze začátku jsem se nemohl rozjet, ale po pár kolech už mi ukazovali rovné dvě minuty na tabuli. Byl jsem spokojený, ale po zajetí do boxů jsem zjistil, že jsem druhý a celkově až šestnáctý.
Na druhý trénink jsem dal nové pneu a podařilo se mi zrychlit o celou vteřinu. Hned jsem se posunul na devátou pozici a z českých jezdců jsem zůstal druhý. První byl Michal Drobný a třetí Vlado Růža. Na závod jsem se velice těšil.
Vše začalo po jedné hodině. Start se mi povedl a v průběhu celého závodu jsem se pohyboval ve druhé skupince jezdců. Společně se mnou tam byl i Michal Drobný. Snažil jsem se ho dojet, ale mezi námi byl ještě jeden jezdec. Nemohl jsem se přes něho dostat. Postupně se tempo závodu zvyšovalo, až se tento jezdec dostal před Michala a já měl prostor se na něj dotáhnout. Dvě kola před koncem se mi povedlo Michala předjet. Cílem jsem tedy projel první, na druhém místě byl Michal Drobný a třetí Martin Holoubek.
Jsem velice šťastný za první místo! Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří mě pomáhají a bez kterých bych to nezvládl!"

www.tomasholubec.com

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist