Rijeka pro Bily Racing Team

Po týdenní pauze, kterou technici využili k přípravě závodních strojů, se Bily Racing Team přesunul na druhý podnik Alpsko-jadranského šampionátu, kde se předvedl opět v dobré formě a přivezl si tři druhá místa v podání Jaroslava Černého a Tomáše Mikšovského.

Rijeka pro  Bily Racing Team
Chorvatská Rijeka, jež hostila všechny účastníky Alpe Adrie, nastolila na závodní víkend pochmurné počasí. Po seznamovacích pátečních suchých trénincích, přišel na dopolední sobotní kvalifikace silný déšť. I v těchto podmínkách se dařilo oběma jezdcům. Jaro obsadil 3. místo ve třídě SST600 a 3. místo mezi supersporty. Tomáš si vyjel v dopolední části taktéž třetí místo v kategorii Superstock 1000. Odpoledne bylo vše jinak. Počasí se alespoň na chvíli umoudřilo, trať pomalu osychala a na druhou kvalifikaci jezdci vyjeli již se suchými pneumatikami. Jaroslav Černý s časem 1:31‘975 dokázal vybojovat třetí pozici na startovním roštu v kategorii Superstock 600. Třešničkou na dortu byl zisk pozice PoleMana, když ve třídě Supersport zvítězil, s nejlepším kvalifikačním časem, před rychlíkem Marko Jermanem.
Tomáš Mikšovský si oproti první mokré kvalifikaci polepšil o jednu příčku a výsledkem byla druhá výchozí pozice do nedělního jedenáctikolového závodu. Po sobotních kvalifikacích vládla v týmu spokojenost a pozitivní nálada. Nedělní ráno přichystalo opět mokré podmínky pro všechny jezdce a nastalo velké taktizování ve volbě správných pneumatik do samotných závodů. Jako první byl na programu závod „malých štoků“, tedy kategorie SST600, kde startoval Jaro ze třetí startovní pozice. Start se Černému oproti poslednímu závodu na Hungaroringu podařil a v první zatáčce si udržel třetí příčku. Skupinka těchto tří jezdců sváděla boj o první místo celý závod. Jaro jel ovšem hlavou a vyčkávací taktikou předjel v poslední zatáčce posledního kola Andreu Frescura a závod dokončil na skvělém druhém místě, kterým si upevnil průběžné první místo v této třídě. Po vyhlášení třech nejlepších jezdců byl odstartován závod třídy SST1000. Tomáš Mikšovský odstartoval tradičně dobře a prvním kolem projížděl na druhé pozici za favorizujícím Fabriziem Pellizzonem z Itálie jezdícím na Aprilii s tovární podporou. Celých šest kol udržoval tempo s vedoucím jezdcem, ale poté začal motocykl ztrácet výkon a výsledkem bylo v cíli neohrožené druhé místo. Tomáš tak dokázal zlepšit své maximum oproti minulé sezóně a navzdory druhému místu byl spokojen. Posledním závodem byla třída supersportů. Jaroslav Černý opět dobře odstartoval a prvním kolem projel jako druhý klasifikovaný jezdec. Tento závod byl pro Jara velmi těžký, tým zariskoval s volbou směsi zadní pneumatiky, která se později ukázala jako nesprávná a tak se musel spokojit opět s druhým místem i v kategorii supersport. Nyní se celý tým připravuje na třetí závod Alpsko-jadranského šampionátu, který se koná v Brně již tento víkend.

Jaroslav Černý:

„Druhé podujatie Alpe Adrie v Rijeke hodnotím veľmi kladne a musím povedať, že som spokojný, pretože sme mali ťažké podmienky po cely víkend, počasie nebolo najlepšie, ale náš team to zvládol na výbornú. Do sobotnej kvalifikácie sme do poslednej minúty čakali akú gumu použijeme a nakoniec sa mi v štockoch podarilo zajazdiť 3. čas bez veľkého rizika. V supersportoch som chcel kvalifikáciu vyhrať, čo sa nám aj vďaka kvalifikačnej gume podarilo a časom 1:30‘252 som vytvoril novy kvalifikačný rekord okruhu, z čoho mam veľkú radosť a preto som si veril aj do nedeľných pretekov. Do prvého preteku na štocku som mal slušný štart a išiel som s rozumom a jediný ciel bol upevniť si 1. miesto v Alpe Adrii a zbytočne neriskovať pád. Dojazdil som v pohode na 2. mieste a v závode som vytvoril novy rekord okruhu v stockoch. Do supersportov som išiel z odhodlaním dať do toho všetko, ale nakoniec som s druhom miestom nad mieru spokojný, pretože som mal po cely pretek obrovské problémy so zadnou gumou, kde sme trochu zariskovali so zmesou, ale nevyšlo to podľa mojich predstav. Verím, že by som dokázal bojovať o prvé miesto s domácim Jermanom, ale napriek tomu som spokojný s výsledkami. Chcel by som poďakovať všetkým členom teamu, Robovi, Mirkovi, Honzovi Halbichovi a Pavlovi za bezchybný víkend a v neposlednej rade všetkým sponzorom.“


Tomáš Mikšovský:

„S tímto víkendem jsem spokojený, i přestože náš motocykl ztrácí na rychlosti oproti konkurenci, zlom nastal až v samotném závodě, kdy jsem mohl konkurovat favorizujícímu Pellizzonovi na Aprilii. Po větším zásahu do podvozku motocyklu v nedělním ranním tréninku, se mi podařilo v závodě zajet vynikající čas s hodnotou 1:29‘838, což je o vteřinu lepší čas na jedno kolo nežli v loňském roce. Do závodu jsem odstartoval dobře a byl v závěsu za Pellizzonem polovinu závodu. Potom jsem ztratil jistotu nad zadním kolem a mé časy šly rapidně dolů, protože tento okruh je z velké části o rychlých výjezdech. Do cíle jsem dojel na druhém místě nikým neohrožen a připsal si důležitých 20bodů do celkového hodnocení Alpe Adrie. Mrzí mne velmi nízká účast závodníků v této třídě, ale podle všech předpokladů by tento extrém měl brněnský závod vynahradit již tento víkend. Bezprostřední díky patří všem členům týmu za jejich nasazení a perfektně odvedenou práci, jmenovitě Honzovi a Pavlovi za posun v nastavení podvozku a připravenost závodních strojů. V neposlední řadě velký dík všem sponzorům, bez kterých bychom horko těžko závodili a všem kamarádům a fandům, kteří nám drželi pěsti.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist