Radek Rous zahájí sezónu v Itálii

Již o tomto víkendu vstoupí kralický závodník Radomil Rous do nového ročníku motocyklových závodů. V roce 2006 bude sedlat v barvách mateřského Klub racing temu Znojmo stroj značky Yamaha, na který mu až pár dní před ostrým startem sezóny přišly objednané kitové díly.

Radek Rous zahájí sezónu v Itálii
„Díly přišly až teď, takže rozhodně nebyl čas je testovat. Nenajezdili jsme s nimi vůbec nic. Jsme totiž rádi, že motorky stihneme dát vůbec dohromady,“ říká Rous, který z nových neodzkoušených dílů obavy nemá. „Podvozek tam zůstane, změní se pouze motor. A když to bude k lepšímu, strach z toho nemám.“
Před nedělním závodem v italské Vallelunze je letos osmadvacetiletý jezdec plný očekávání. „Samozřejmě jsem zvědav co se bude dít a jak bude fungovat motorka. V roce 2004 jsem ve dvěstěpadesátkách na stejném okruhu vyhrál, ale i tak to pro mě bude velká neznámá,“ říká Rous, který kromě jediného závodníka budoucí soupeře vůbec nezná.
Pro italskou premiéru má kralický rodák jediný cíl – úspěšně závod dokončit. V přání pro celou sezónu je pak o vlas náročnější. „Samozřejmě, že bychom chtěli k důstojnému zvládnutí celé sezóny přidat i nějaké slušné výsledky. Navíc bychom se také rádi svezli v nějakém závodě seriálu Mistrovství světa.“
Jenomže právě Rousovy starty na divokou kartu ve světě jsou v ohrožení. „Dostali jsme propozice, že se budou udělovat jen dvě divoké karty na každý závod, takže jejich získání bude hodně složité. Proto nejsem schopen říct, jestli vůbec pojedu závod v Brně,“ uzavírá poslední povídání před prvním závodem v Itálii Radomil Rous.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist